Bērnu zobārsts un tā nozīme

Bieži vien vecāki jautā, kad bērnam būtu jāapmeklē zobārsts. Pirmo apmeklējumu pareizi būtu plānot ap 1 gada vecumu. Vēlāk profilaktisku zobu izmeklēšanu vajadzētu veikt reizi pusgadā. Šajā rakstā mēs mēģināsim atbildēt uz vecāku visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

Cik bieži ir jāapmeklē bērnu zobārsts?

Bērniem profilaktiska apskate ir jāveic reizi 6 mēnešos. Tādā veidā var noskaidrot vai ar bērna zobu veselību viss ir kārtībā, izvairīties no nopietnām zobu un smaganu saslimšanām, laicīgi novērst sakodiena anomālijas. Reizi pusgadā būtu ieteicams veikt profesionālu mutes dobuma higiēnu. Bērniem, tāpat kā pieaugušiem, veidojas zobu aplikums un zobakmens, tāpēc zobu higiēnists ir svarīgs speciālists, kas iemācīs bērnu pareizi kopt mutes dobumu.

Bērna sagatavošana pirmajai zobārsta vizītei

Ja bērns laicīgi netika vests pie zobārsta, tad bieži vien pirmā zobārsta vizīte bērnam var likties ļoti biedējošs pasākums. Tieši tāpēc ir jāpārliecinās, ka bērns tai ir gatavs. Ir svarīgi pastāstīt, ka zobārsta apmeklējums ir nesāpīga un obligāta zobu kopšanas sastāvdaļa, kura jāveic, lai zobi būtu skaisti un veseli. Tādā veidā jūs pārliecināsiet bērnu, ka tas ir svarīgi un nepieciešami. Ir būtiski iemācīt savam bērnam, kā pareizi būtu jākopj zobi – tie ir jātīra, jādiego, un regulāri jāapmeklē zobārsts.

bērns zobu apskates laikā

Vai kariozi piena zobi tiek ārstēti?

Viens no izplatītākajiem mītiem, kas valda jaunu vecāku vidū, skar piena zobu ārstēšanu. Daudzi maldīgi uzskata, ka piena zobi netiek ārstēti vispār vai to nav jēgas darīt, jo piena zobi pēc kāda laika izkritīs. Taču tā nav. Diemžēl, šādu uzskatu dēļ nereti gadās situācijas, kad kariozu piena zobu glābt vairs nav iespējams.

Inficēta piena zoba dēļ var attīstīties žokļa iekaisums un var tikt apdraudēts bērna vispārējais veselības stāvoklis.

Ir svarīgi izārstēt katru mazu “caurumu”, lai vēlāk zobs nesāktu sāpēt vai strutot. Mūsdienās zobu kariess tiek veiksmīgi ārstēts. Plombes var kalpot daudzus gadus –  līdz pat piena zobu izkrišanai un jaunu zobu šķilšanās laikam. Pēdējos piena zobus bērni zaudē ap 12 gadu vecumu.

Vai anestēzija ir droša bērnam?

Ir vecāki, kas domā, ka vietējā narkoze varētu būt bīstama bērnam. Taču tā nav taisnība. Mūsdienās ir pieejami vairāku veidu anestēzijas līdzekļi, kas ir piemēroti bērniem. Tos droši var izmantot, ārstējot ne tikai bērnu, bet arī grūtnieču zobus.

Nobeigums

Regulāri zobārsta apmeklējumi ir svarīga mutes dobuma veselības uzturēšanas sastāvdaļa. Tieši regulāras vizītes ir labākais veids, kā izvārīties no virknes mutes dobuma saslimšanu.  Izglītošana un veselīgu tradīciju ieviešana ģimenē palīdzēs jūsu bērnam saglabāt skaistu un veselīgu smaidu visas dzīves garumā.

Izsaki savas domas