Bērnu zobu kopšana

Gandrīz katrs cilvēks zina, ka laba zobu higiēna ir būtiska, lai saglabātu smaidu skaistu un veselu. Lai zobi nesagādātu liekas raizes, ir svarīgi atbilstošus zobu kopšanas paradumus ieviest jau no pašas bērnības. Lai arī daudzi bērni zina, ka zobi ir rūpīgi jātīra vismaz 3 minūtes divas reizes dienā, statistika liecina, ka bērni, vecākiem neredzot, mēdz pavirši izturēties pret mutes dobuma higiēnu un neievērot šo ieteicamo laiku.

Bērni līdz 8 gadu vecumam nespēj iztīrīt zobus pietiekoši kvalitatīvi, tāpēc vecāku uzdevums ir pārtīrīt zobus katru reizi.

Ir ļoti svarīgi izskaidrot savam bērnam zobu higiēnas nozīmi un iemācīt pareizi rūpēties par saviem zobiem.

Kā iemācīt bērnam rūpēties par zobiem?

Mācot bērnu tīrīt zobus, ir būtiski paskaidrot, kāpēc tas ir jādara. Jāpastāsta, kāpēc šī procedūra ir tik nozīmīga, kā tā būtu labāk veicama un kādas varētu būt sekas, ja tā netiek veikta. Ļoti svarīgi ir iedrošināt bērnu un paskaidrot, ka zobārsta apmeklējums ir interesants. Ārsts ir vajadzīgs, lai sekotu līdzi zobu veselības stāvoklim un nepieciešamības gadījumā, lai palīdzētu.

Citreiz vecāki pieļauj kļūdu un biedē bērnus ar špricēm un sāpīgu ārstēšanu.

Tā nevajadzētu darīt, jo bērns sāks baidīties bez īsta iemesla.

Personīga zobu birste

Lai padarītu zobu tīrīšanas procedūru interesantāku, vecāki var iegādāties skaistu interesantu zobu birsti. Mūsdienās veikalos ir plašs preču klāsts un ir pieejamas dažādas krāsas un formas zobu birstes ar zīmējumiem. Ļaujiet savam bērnam pašam izvēlēties zobu birsti, ar kuru viņam būs prieks tīrīt zobus!

Bērnu zobu pasta

Ir tik daudz iespēju, ka var būt grūti atrast to, kas būtu vislabākais jūsu bērna mutes veselībai. Ļaujiet savam bērnam izvēlēties ne tikai zobu birsti, bet arī zobu pastu. Bērns var izvēlēties sev tīkamāku garšu un smaržu, tādā veidā, padarot zobu tīrīšanas procesu vēl aizraujošāku. Daudzi mutes dobuma kopšanas prouktu uzņēmumi ražo zobu pastas ar bērniem tīkamām garšām, piemēram, zemenēm, arbūzu, košļājamās gumijas garšu. Patīkama zobu pastas garša veicina biežāku un ilgāku zobu tīrīšanu. Ir svarīgi uzraudzīt bērnus, kuri lieto fluoru saturošu zobu pastu. Pārāk daudz fluora lietošana var izraisīt veselības traucējumus, ko dēvē par fluorozi. Ja esat pieradis izspiest daudz zobu pastas, lai nosegtu visu birstes sariņu virsmu, jāatceras, ka bērniem ir mazi zobi, un tāpēc viņiem vajag tikai nedaudz zobu pastas. Turklāt mazāks daudzums samazinās iespēju uzņemt pārāk lielu fluora daudzumu.

Smilšu pulkstenis

Lai bērns ievērotu ieteicamo 3 minūšu zobu higiēnas laiku, var iegādāties smilšu pulksteni, kurš ir domāts zobu tīrīšanas laika kontrolei. Tā būs interesanta izklaide, kas palīdzēs ievērot zobu tīrīšanas laiku.

Vecāku pieļautās kļūdas attiecībā uz zobu tīrīšanu

Viena no izplatītākajām kļūdām, ko pieļauj vecāki attiecībā uz bērnu zobu higiēnu, ir novēlota zobu tīrīšanas uzsākšana. Daudzi maldīgi uzskata, ka ir jāsagaida, kad izšķilsies visi zobi un tikai tad vajag sākt ikdienas zobu kopšanu. Jau uz pirmajiem bērna zobiņiem veidojas aplikums un tas noteikti būtu jānotīra nost ar speciālu zobu birsti un minimālu zobu pastas daudzumu.

Vēl viena izplatīta kļūda ir zobārsta un higiēnista neapmeklēšana. Bērniem, tāpat kā pieaugušiem, jāapmeklē zobārsta kabinets vismaz divas reizes gadā un regulāri jāveic profesionāla mutes dobuma higiēna. Tikai tādā veidā vecāki var kontrolēt bērna mutes dobuma veselības stāvokli. Pirmo reizi zobārsts būtu jāapmeklē apmēram 1 gada vecumā.

Vecākiem noteikti vajadzētu uzticēties savam bērnam un ļaut viņam pašam tīrīt zobus. Taču jāatceras, ka līdz 8 gadu vecumam vismaz laiku pa laikam jums vajadzētu kontrolēt bērna zobu tīrīšanas paradumus. Pareizi būtu pārtīrīt bērnam zobus katru reizi.

Vecāki ir tie cilvēki, no kuriem bērns ņem piemēru. Tāpēc ir būtiski ar savu piemēru parādīt bērnam, ka zobu kopšana ir ļoti svarīga. Var iet kopā tīrīt zobus, lai bērns redz, ka arī vecāki to dara. Nosakiet konkrētu laiku, kad visa ģimene tīra zobus. Izmantojiet ne tikai zobu birsti, bet arī zobu diegu un mutes skalojamo līdzekli. Tā jūs variet ne tikai iemācīt bērnam pareizu mutes dobuma higiēnu, bet arī uzturēt savus zobus veselus!

Izsaki savas domas