Kā kopt zobus, lai jūs nepiemeklētu zobu sāpes?

Veseli zobi ir viens no svarīgākajiem faktoriem, lai varētu pilnvērtīgi sakošļāt pārtiku, arī estētiski tas var ietekmēt pašapziņu un pārliecību. Gandrīz ikviens dzīves laikā var saskarties ar dažāda veida zobu sāpēm, tomēr ievērojot pareizus mutes higiēnas kopšanas soļus, no tā var pēc iespējas veiksmīgāk izvairīties.

Kas ir zobu sāpes?  

Sāpes var būt gan zobā, gan tam apkārt. Mazu diskomforta sajūtu var sagādāt neliels smaganu kairinājums, bet to viegli var novērst mājas apstākļos. Daudz nopietnākas ir mutes dobuma un zobu saslimšanas, kuras var atrisināt tikai speciālists. Ja pie zobārsta nav iespējams tikt savlaicīgi, tad sāpes var remdēt ar pretsāpju līdzekļiem, bet tos nav ieteicams lietot vizītes dienā.  

Kas izraisa zobu sāpes?

Izraisītāji var būt ļoti daudz, bieži tas ir zobu kariess, infekcija, kas rada nepatīkamu garšu mutē, ieplīsusi zoba emalja, zobu griešana guļot, iekaisušas smaganas, vienveidīgas, regulāras kustības, piemēram, košļājot košļājamo gumiju, bojāta plombe, pārmērīga skābu produktu lietošana uzturā  u.c.

Kādi ir zobu sāpju simptomi?

Sāpes var būt nepārtrauktas, asas vai arī jūtamas tikai tad, kad uz zobu tiek izdarīts spiediens. Smaganas ap sāpošu zobu var būt pietūkušas un jūtīgas, iespējams arī drudzis un galvas sāpes.

Kā izvairīties no zobu sāpēm?

Lielākoties sāpes rodas tieši nepilnvērtīgas mutes higiēnas dēļ. Tāpēc zobi jātīra vismaz 2 reizes dienā, ar fluoru saturošu zobu pastu, tie jādiego un vismaz 2 reizes gadā jāapmeklē zobu higiēnists. Bieži vien ir sūdzības, ka, ievērojot pilnvērtīgu orālo higiēnu, zobus tik un tā piemeklē dažādas saslimšanas. Šīs ir sekas nepareizai higiēnai, tāpēc zobārsta vai higiēnista apmeklējuma laikā var saņemt pamācības par pareizu zobu tīrīšanas un diegošanas veidu.

Jāievēro laba orālā higiēna, lai zobu sāpes ikdienas dzīvē nesagādātu nevēlamas raizes. Ja tomēr no tā izvairīties nav izdevies, tad palīdzība jāmeklē pie speciālistiem. Dr. Jūlijas Katkevičas zobārstniecības komanda sniedz palīdzību visu diennakti, jebkura vecuma pacientiem.

Izsaki savas domas