Kā pārvarēt bailes no zobārsta?

Lielai daļai cilvēku doma par zobārsta kabineta apmeklējumu izraisa virkni nepatīkamu emociju. Tam var būt dažādi iemesli – nepatīkama pieredze, atmiņas par padomju laiku zobārstniecību, bērnības trauma vai citu cilvēku stāsti. Pieņemts uzskatīt, ka no zobārsta lielākoties baidās bērni. Taču paniskas bailes no zobārsta jeb stomatofobija vai dentofobija ir nopietna problēma, ar kuru saskaras ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Dažkārt bailes ir tik lielas, ka cilvēks atliek vizīti vai vispār izvēlās neapmeklēt zobārsta kabinetu, tādā veidā pasliktinot situāciju un veicinot nopietnas mutes dobuma saslimšanas. Kā cīnīties pret fobiju un pārvarēt bailes no zobārsta apmeklējuma?

Pieņem savas bailes

Bailes ir normāla parādība, un ir svarīgi saprast, ka ārsta vizīte ir nepieciešama. Zobārsta kabinets būtu jāapmeklē vismaz reizi gadā. Tikai savlaicīgi apmeklējot zobārstu, Jūs variet uzturēt zobus skaistus un veselus. Neielaistu saslimšanu ārstēt ir vieglāk, ātrāk un nesāpīgāk.

Atrodi labu zobārstu

Svarīgi ir atrast labu speciālistu, kuram Jūs varēsiet uzticēties. Ārsta galvenis mērķis ir palīdzēt pacientiem. Ir ieteicams pastāstīt par savām bailēm. Paskaidrojiet, kas tieši Jūs biedē. Ārsts atbildēs uz Jūsu jautājumiem un palīdzēs pārvarēt bailes. Daudziem cilvēkiem ir bail no sāpēm, kas var rasties anestēzijas veikšanas procesā. Zobu ārstēšanu var veikt, izmantojot Wand STA anestēziju. Tā tiek ievadīta, pacientam to praktiski nejūtot. Pateicoties Wand STA anestēzijai ir iespējama zobu labošana bez sāpēm.

Plāno apmeklējumu no rīta

Vislabāk būtu ieplānot zobārsta apmeklējumu dienas pirmajā pusē, jo visu dienu nebūs jādomā par gaidāmo vizīti.

Bailes no zobārsta ir nopietna problēma, kas skar daudzus cilvēkus. Taču ar to ir iespējams cīnīties un uzlabot situāciju. Savlaicīgi apmeklējot zobārsta kabinetu un ievērojot rūpīgu zobu higiēnu, Jūs pasrgāsiet savu veselību.

Izsaki savas domas