Kā rūpēties par zobu implantiem?

Mēdz būt, ka dažādu iemeslu dēļ cilvēks zaudē savu dabīgo zobu. Šādā gadījumā vislabākais risinājums ir zobu implants un uz tā balstīts kronis. Šis risinājums izskatās dabiski, un cilvēks praktiski nejūt atšķirību starp saviem un mākslīgo zobu. Lai arī zobu implanti un uz tiem izveidotās mākslīgās konstrukcijas ātri nenolietojas, tie ir pareizi jākopj, un ir jāievēro dažas rekomendācijas. Zobu implanti pilnībā ieaug žokļa kaulā, un, atbilstoši kopjot, tie var kalpot līdz pat 30 gadiem.

Kā pareizi kopt zobu implantus?

Tāpat kā dabīgie zobi, arī uz implantiem balstītas konstrukcijas ir jātīra, izmantojot zobu pastu un zobu birsti. Vēlams izvēlēties zobu birsti ar mīkstiem sariem. Tā mazāk traumēs smaganas un mākslīgas konstrukcijas. Pēc zobu tīrīšanas ieteicams izmantot arī mutes skalojamo līdzekli. Tas palīdzēs likvidēt baktērijas un citus mikroorganismus, kas saglabājušies mutes dobumā pēc tīrīšanas.

Regulāri jāapmeklē arī zobu higiēnists. Tikai higiēnists spēj veikt profesionālu mutes dobuma higiēnu, iztīrot tās zobu spraugas, kuras nav aizsniedzamas ar zobu birsti mājas apstākļos. Regulāri apmeklējot zobu higiēnistu ir iespējams noņemt zobakmeni, novērst smaganu iekaisumu un citus stāvokļus, kuri var negatīvi ietekmēt implantu. 

Pacientiem ar zobu implantiem nav piemērojami īpaši uztura ierobežojumi, tomēr jāatceras, ka staipīga, lipīga un īpaši cieta pārtika var radīt mākslīgo konstrukciju bojājumus.

Pacientam pašam jāpievērš uzmanība aizdomīgiem simptomiem un laicīgi jāgriežas pie ārsta. Ja rodas sāpes, apsārtums un pietūkums, kā arī, ja implanti ir kļuvuši nestabili un ir sajūta, ka tie kustās, steidzami jādodas pie ārsta.

Lai implanti kalpotu pēc iespējas ilgāk, profilaktiski vismaz divas reizes gadā ir jāapmeklē zobārsta kabinets. Tikai tādā veidā var laicīgi pamanīt problēmu un sākt tās ārstēšanu, kas šādjā gadījumā būs efektīva un nesāpīga. 

Ir svarīgi ievērot zobārsta ieteikumus. Mutes dobums ir jākopj tieši tā, kā ārsts jums ir norādījis. Vēlams vizītes laikā uzzināt, kādus specializētus zobu implantu kopšanas līdzekļus ārsts varētu ieteikt.

Zobu implanti ir mūsdienīgs un efektīvs veids, kā aizvietot trūkstošus zobus. Tie izskatās dabiski, nerada nepatīkamas sajūtas un neietekmē blakus esošos zobus. Ievērojot iepriekš minēto, pareizi kopjot zobu implantus un uz tiem izveidotās konstrukcijas, kā arī regulāri apmeklējot zobārstu, implanti jums kalpos gadu desmitiem!

Izsaki savas domas