Kā sagatavot bērnu vizītei pie zobārsta?

Vizīte pie zobārsta nereti liekas biedējoša ne tikai bērniem, bet arī daudziem pieaugušiem. Stomatofobija jeb bailes no zobārsta lielākoties rodas jau agrā bērnībā. Tieši tāpēc ir svarīgi bērnu pienācīgi sagatavot pirmajai vizītei pie zobārsta. Parasti tieši pirmās vizītes bērnam paliek atmiņā visu mūžu. Atrodot pareizu pieeju un ievērojot dažus vienkāršus pamatprincipus, jūs atvieglosiet turpmākus zobārsta apmeklējumus gan sev, gan jūsu bērnam.

Saruna pirms vizītes

Vissvarīgākais, sagatavojot bērnu zobārsta vizītei, ir saruna mājās. Vecākiem ir jābūt godīgiem, jāpastāsta, ko ārsts darīs un kas ir jādara bērnam. Jāpaskaidro, ka zobārsts nedarīs neko sliktu, viņa galvenais uzdevums ir palīdzēt. Tikai apmeklējot zobārstu ir iespējams uzturēt skaistus un veselus zobus. Ir ļoti svarīgi bērnam nemelot, un gadījumā, ja ir izveidojies kariess, neteikt, ka zobārsts neko nedarīs.

Neatlieciet vizīti

Apmeklējumu nevajadzētu atlikt uz laiku, kad bērnam jau ir parādījušās problēmas. Pirmo vizīti vislabāk ieplānot jau 1 gada vecumā.

Nebiedējiet bērnu ar vizīti

Pirms zobārsta vizītes nevajadzētu bērnu biedēt. Pret vizīti pie zobārsta vajadzētu izturēties tāpat kā pret vizīti pie jebkura cita ārsta. Nedrīkst arī bērna nomierināšanai izmantot frāzes “tev nesāpēs”, “nebūs tik traki”, “tikai iešpricēs zāles un viss”. Pastāv iespēja, ka tiks panākts pretējs efekts. Šo uzdevumu labāk uzticēt zobārstam, kuram ir pieredze darbā ar bērniem.

Izvēlaties vislabāko laiku

Plānojot zobārsta apmeklējumu, izvēlaties laiku, kad bērns ir izgulējies un paēdis. Labs laiks ir no rīta, kad bērns vēl nav noguris. Ja bērnam nāk miegs, viņš ir noguris vai neēdis, viņš var sākt niķoties.

Var uzspēlēt spēles

Pirms vest bērnu pie zobārsta, mājās var paspēlēt “zobārstus”. Visefektīvākais veids, kā bērns uztver jaunu informāciju ir caur rotaļām. Mājās, spēlējoties, jūs kopīgi varat ārstēt zobus bērna mīļākajam rotaļlietām. Spēles procesā var pastāstīt, kas ir zobārsts, ko viņš dara un kā vajadzētu uzvesties zobārsta kabinetā. Svarīgi atcerēties, ka stāsts nedrīkst būt biedējošs.

Nedrīkst dusmoties

Gadījumā, ja bērnam tomēr ir bail no ārsta, nedrīkst uz viņu par to dusmoties un draudēt ar slimnīcu vai teikt, ka ārstēšana būs sāpīgāka dēļ bailēm. Jums jābūt saprotošiem un jāatbalsta bērns.

Laba zobārsta izvēle

Plānojot vizīti, ir svarīgi izvēlēties labu zobārstniecības klīniku, kuras speciālisti ikdienā strādā arī ar maziem pacientiem. Tieši labs bērnu zobārsts rādīs labu iespaidu par zobārstniecību.

Pirmā zobārsta vizīte ir svarīgs notikums ne tikai bērnam, bet arī vecākiem. Pareizi sagatavojot bērnu apmeklējumam un atbalstot viņu, jūs ievērojami atvieglosiet bērnam, sev un ārstam turpmākus apmeklējumus un parūpēsieties, lai viņa zobi vienmēr ir skaisti un veseli!

Izsaki savas domas