Kā zobu veselība ietekmē visa ķermeņa veselību

Zobi ir svarīgi ne tikai, estētiskiem nolūkiem, lai saglabātu skaistu smaidu, bet arī lai nodrošinātu labu vispārējo veselību. Zobu veselība un visa ķermeņa veselība ir cieši saistītas, zobi ir daļa no jūsu ķermeņa, un problēmas ar tiem var ietekmēt jūsu vispārējo veselību. Tādēļ jebkuras saslimšanas vai sāpju gadījumā ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk vērsties pie speciālista un saglabāt gan zobu, gan pārējā ķermeņa veselību.

Iekaisums un infekcijas slimības

Ir pierādīts, ka mutes dobumā esošās baktērijas var izplatīties visā ķermenī, izraisot iekaisuma procesus un infekcijas. Gingivīts ir iekaisums, kas skar smaganas, tās kļūst sāpīgas un asiņo, ja tas netiek pienācīgi ārstēts, tas var attīstīties par smaganu slimību, ko sauc par periodontītu. Periodontīts ietekmē zobu balstu audus un var izraisīt pat zobu zaudēšanu. Smaganu slimības var radīt problēmas ar sirds un asinsvadu sistēmu. Pētījumi ir parādījuši saistību starp smaganu slimībām un sirds slimībām – sirdslēkmi vai insultu.

Uzturs

Slikta zobu veselība var ietekmēt uzturu un gremošanas sistēmu. Zobu bojājumi un zobu zudums var samazināt personas spēju košļāt pārtiku. Tas var novest pie nepietiekamas pārtikas sagremošanas un uzturvielu uzņemšanas. Nepietiekama mutes higiēna var izraisīt problēmas ar rūpīgu barības sagremošanu, jo pārtikas daļiņas var palikt starp zobiem un izraisīt baktēriju attīstīšanos, kas var traucēt normālai kuņģa un zarnu trakta darbībai.

Šeit mūsu raksts par to, kā pareizi kopt zobus – kā kopt zobus, lai nepiemeklētu zobu sāpes?

Diabēts var palielināt iekaisumu un kavēt brūču dzīšanu, tādējādi palielinot smaganu slimību risku. Turklāt zobu slimības var būt pazīmes vai riska faktori dažādām sistēmiskām slimībām, piemēram, diabētam, sirds slimībām. Kā arī, sliktam zobu veselības stāvoklim ir pierādīta saistība ar priekšlaicīgu dzemdību, zemu dzimšanas svaru un citām grūtniecības komplikācijām. Iekaisums mutē var izraisīt iekaisuma marķieru paaugstināšanos, kas var negatīvi ietekmēt augļa attīstību.

Regulāra zobu higiēna un vizītes pie zobārsta var palīdzēt novērst zobu veselības problēmas un to negatīvo ietekmi uz visu ķermeņa veselību. Tā kā zobu veselība ir tik cieši saistīta ar visu ķermeni, ir svarīgi par to rūpēties īpaši labi. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā plašu procedūru klāstu un profesionāli veiktu darbu, lai ikviens iegūtu skaistu un galvenais – veselīgu smaidu.

Izsaki savas domas