Kāds zobu protēžu veids ir piemērots tieši jums?

Lai zobi būtu skaisti un veseli, svarīga ir laba un regulāra mutes dobuma higiēna. Taču ir gadījumi, kad zobu var zaudēt, ievērojot labu higiēnu.

Neatkarīgi no iemesla, zaudētais zobs ir nekavējoties jāaizvieto. Mūsdienās ir pieejamas dažādas zobu protēzes. Kā izvēlēties sev atbilstošo, un kādas ir galvenās atšķirības starp dažādām zobu protēzēm?

Izņemamās un neizņemamās zobu protēzes 

Pirmkārt, pacientam vajadzētu zināt, ka ir divi zobu protēžu veidi. Pirmais veids ir neizņemamās zobu protēzes (venīri, onlejas, kroņi un tilti), otrais – izņemamās protēzes (zobu plates).

Zobu plates

Vislētākais protēžu veids ir zobu plates. Šī iemesla dēļ tās pārsvarā izvēlās pensijas vecuma cilvēki. Ir divu veidu zobu plates – daļējas jeb parciālas vai totālas zobu plates. Pēdējās būs nepieciešamas gadījumos, kad mutē nav palicis neviens zobs, savukārt, lai ievietotu parciālās plates, būs nepieciešams vismaz viens saglabājies zobs. Lai gan šis protezēšanas veids ir lētākais, tam ir savi trūkumi – ēšanas un smaidīšanas laikā plate var izkustēties no vietas, radot zināmu diskomfortu, to jūt kā svešķermeni mutē un košļāšanas iespējas ir ierobežotas.

Zobu kroņi 

Kroņu ievietošana ir nepieciešama, ja dabīgā zoba bojājums pārsniedz 50%. Mūsdienās zobu kroņi tiek izgatavoti no dažādiem materiāliem – plastmasa, stiklašķiedras, metāla, keramikas, metālkeramikas, galvanokeramikas un cirkonija.

Zobu tilti

Zobu tiltus izmanto gadījumos, kad cilvēks ir zaudējis vienu vai vairākus blakus esošus zobus un defekts ir norobežots. Zobu tiltu izgatavošana ir ātra, nesāpīga. Tilti nerada diskomfortu.

Zobu venīri 

Izmantojot zobu venīrus, ir iespējams koriģēt zobu formu, krāsu, platumu un novietojumu. Tie lieliski noslēpj dabīgo zobu defektus un, atbilstoši kopjot, kalpo daudzus gadus. Venīru izgatavošanas laikā tiek nedaudz noslīpēti dabīgie zobi, uz kuriem pēc tam uzliek pēc zobārsta pasūtījuma pacientam individuāli izgatavotus venīrus. Pacientam ir iespēja izvēlēties venīru krāsu un formu. Kad procedūra ir pabeigta, venīri izskatās maksimāli dabiski un vizuāli tos nav iespējams atšķirt no dabīgiem zobiem.

Izsaki savas domas