Kas ir gingivīts?

Gingivīts ir viegla, agrīna smaganu slimības forma, kas rodas, kad baktērijas un aplikums uzkrājas mutē un izraisa infekciju. Lai gan gingivīts ne vienmēr izraisa simptomus, tas var padarīt smaganas sarkanas, pietūkušas un jutīgas. Regulāras pārbaudes pie zobārsta un laba mutes higiēna mājās var novērst smaganu iekaisumu un slimības.

Kas ir gingivīts?

Gingivīts ir mutes dobuma gļotādas saslimšana. Tas rodas, kad baktērijas inficē smaganas, padarot tās pietūkušas, sarkanas un asiņojošas. Varat veiksmīgi pārvaldīt smaganu iekaisumu, īpaši ar zobārsta palīdzību. Neārstēts stāvoklis var izraisīt periodontītu, kas ir smagāks slimības veids.

Kādi ir gingivīta simptomi?

Gingivīts bieži neizraisa nekādus simptomus, tāpēc jums tas var būt un varat to pat nezināt. Stāvoklim pasliktinoties, var rasties slikta elpa, kas nepazūd pat pēc zobu tīrīšanas. Smaganas var viegli asiņot, it īpaši, tīrot vai diegojot zobus. Tās ir sarkanas un pietūkušas, jutīgas pret karstu vai aukstu, sāpes košļājot pārtiku.

Ārstēšana

Gingivīta ārstēšana un profilakse ir saistīta ar aplikuma likvidēšanu no zobiem un smaganām. Labākais veids, kā to ārstēt, ir savlaicīgi atklāt. Speciālists noņems zobu aplikumu vai zobakmeni. Regulāri mainiet zobu birsti, ja bieži novērojat asiņošanu, apmeklējiet savu zobārstu. Kā arī pārbaudiet smaganas spogulī, vai tām nav mainījusies krāsa vai izskats.

Šeit raksts par to, ko darīt smaganu iekaisuma gadījumā – https://diennaktszobarstnieciba.lv/ko-darit-smaganu-iekausuma-gadijuma/.

Kā savlaicīgi novērst gingivītu?

Jūs varat novērst gingivītu, rūpīgi ievērojot pilnvērtīgu mutes dobuma higiēnu. Nav ieteicams smēķēt vai lietot citus tabakas izstrādājumus. Ierobežojiet cukurotu ēdienu un dzērienu lietošanu uzturā. Ja cilvēkiem jūsu ģimenē ir smaganu slimība, varat saskarties ar lielāku tās attīstības risku. Var būt nepieciešamas papildu pārbaudes un tīrīšanas, lai novērstu smaganu slimības.

Lielākā daļa cilvēku var ārstēt gingivītu, regulāri ievērojot labu mutes dobuma higiēnas praksi. Regulāras zobu pārbaudes var palīdzēt noteikt smaganu slimības pazīmes un savlaicīgi tās ārstēt.

Ja laicīgi atklājat un ārstējat gingivītu, varat izvairīties no neatgriezeniskiem zobu un smaganu bojājumiem. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā profesionālu zobārstu un higiēnistu pakalpojumus!

Izsaki savas domas