Kas ir stomatīts?

Stomatīts bieži tiek novērots bērniem, retāk pieaugušiem. Tas izpaužas kā sāpīgas balti dzeltenīgas čūlas mutes dobuma gļotādā.

Kas ir stomatīts un kādi ir stomatīta simptomi?

Stomatīts ir mutes dobuma gļotādas (lūpu, mēles, vaigu, smaganu vai aukslēju) iekaisums. Galvenās stomatīta pazīmes ir: čūlas, kas ir pārklātas ar balti dzeltenīgu virskārtu, sarkani plankumi, pūšļi, pietūkums, dedzinoša sajūta mutē. Slimnieks izjūt diskomfortu vai pat sāpes ēdot, dzerot un runājot. Smagākos gadījumos var paaugstināties ķermeņa temperatūra un palielināties limfmezgli.

Kas izraisa stomatītu?

Stomatītu izraisa baktērijas, vīrusi un sēnīte. Stomatītu var provocēt dažādas pārmaiņas ķermenī – grūtniecība, cukura diabēts, stress, hormonāli traucējumi, saaukstēšanās, vitamīnu trūkums, jaunu medikamentu lietošana u.c. Tāpat nereti to var izraisīt arī slikta mutes dobuma higiēna vai neārstēti zobi.

Kā izvairīties no stomatīta?

Pats svarīgākais ir rūpēties par savu veselību kopumā un ievērot higiēnu, kārtīgi tīrīt un diegot zobus divas reizes dienā, regulāri apmeklēt zobārstu un veikt profesionālu mutes dobuma higiēnu. Stomatīta gadījumā noteikti vajadzētu konsultēties ar zobārstu. Tikai ārsts varēs noteikt precīzu diagnozi un nozīmēt atbilstošu ārstēšanu. Stomatīta gadījumā ārstēšana ir simptomātiska. Tiek nozīmēti medikamenti temperatūras un sāpju mazināšanai, kā arī lokālie dziedējošie antibakteriālie, pretvīrusu un pretsēnīšu medikamenti.

Savlaicīgi apmeklējot zobārsta kabinetu, Jūs varēsiet ātri un efektīvi izārstēt stomatītu un izvairīties no ģimenes locekļu inficēšanas!

Nomoka stomatīts? Piesakiet vizīti zvanot (+371 26557021) vai izmantojot mūsu kontaktformu.

Izsaki savas domas