Kas zobu kroņus atšķir no citiem neizņemamo protēžu risinājumiem?

Dažiem cilvēkiem izdodas saglabāt veselīgu savu dabīgo smaidu visas dzīves garumā, tomēr citiem var būt nepieciešamas stomatoloģiskas iejaukšanās. Neizņemamo zobu protēžu veidi ir ērts risinājums, jo kad tie ir ievietoti, tie nekustās un nav izņemami.

Kādi ir neizņemamo zobu protēžu veidi?

Populārākie ir zobu kroņi, tos izmanto gadījumos, kad dabīgā zoba audi ir ļoti maz vai arī to vairs vispār nav. Ja dabīgais zobs bojājumu dēļ vairs nespēj atbalstīt zobu kroni, tiek izmantots zobu kronis, ko balsta uz implantātu. Zobārstniecības piedāvājumā ir īpaši daudz dažāda veida zobu kroņi, lai pacientam izvēlētos atbilstošākos.

Zobu tilts ir neizņemamo protēžu veids, ko izmanto tad, kad pacientam trūkst viens vai vairāki blakus esoši zobi. To nofiksē uz pacienta veselajiem zobiem, tādā veidā aizvietojot  trūkstošos zobus, tos balsta arī uz implantiem, ja to nav iespējams darīt uz dabīgā zoba. Izvēloties zobu tiltus, netiks veikta ķirurģiska iejaukšanās.

Venīri ir labs variants, ja zobi ir zaudējuši savu estētiku. Piemeklējot īsto toni un izveidojot formu, tie neatšķiras no dabīgajiem zobiem, tāpēc ikdienā neviens nespēs pateikt, ka jums ir venīri, kā tikai jūsu zobārsts.

Ja sānu zobu bojājums būs pārāk liels, bet veselie audi būs saglabājušies pietiekami daudz, tad zobārsts izmanto tādu neizņemamo protēžu veidu kā onlejas. Izveidojot izcilu zoba anatomijai atbilstošu struktūru, tiks ilgtermiņā atjaunota košļāšanas funkcija.

Kāpēc tieši zobu kroņi?

Zobu kroņu izmantošanas gadījumu spektrs ir ļoti plašs – traumas, kariess, nodilums, estētikas atjaunošanai u.c. Zobu kroņi ir laikietilpīgs process, bet viennozīmīgi ir tā vērts, jo, pēc procedūras, tos atjaunot vajadzēs tikai pēc vairākiem gadiem. Tas atkarīgs no pacienta žokļa veselības stāvokļa, higiēnas, paradumiem un citiem faktoriem.

Ja zobi ir stipri bojāti, trūkst viena vai vairāku zobu, vai arī iepriekšējās atjaunošanas metodes savu laiku jau ir nokalpojušas, tad ir vērts apsvērt problēmas risinājumu, izmantojot zobu protēzes. Dr. Jūlijas Katkevičas 24h zobārstniecības pakalpojumu klāstā ir pieejamas dažāda veida neizņemamās zobu protēzes, lai kopīgā ceļā atrastu piemērotāko risinājumu katram pacientam.

Izsaki savas domas