Ko darīt, ja sāp zobs?

Daudzi cilvēki ir saskārušies ar zobu sāpēm. Zobu sāpes mēdz būt stipras, pat neizturamas, iekaisumam attīstoties, nepalīdz pat stipras pretsāpju zāles. To iemesli var būt ļoti dažādi – sākot ar kariesu un beidzot ar nopietnākām zobu, smaganu un kaula slimībām. Zobu sāpes ir nopietns rādītājs, ka ar mutes dobuma veselību kaut kas nav kārtībā.

Laicīgi neizārstēts kariess noved pie nerva iekaisuma jeb pulpīta. Ja iekaisuma process turpinās, tad veidojas periodontīts (kaula iekaisums) vai pat abscess (kaula un mīksto audu strutains iekaisums). Tieši tāpēc nevajadzētu gaidīt, kad sāpes pāries, bet pēc iespējas ātrāk būtu jāvēršas pēc palīdzības zobārstniecības klīnikā. Šajā bloga rakstā jūs atradīsiet dažus padomus un ieteikumus:

  • Visefektīvākā metode sāpju remdēšanai mājas apstākļos ir pretsāpju līdzekļu lietošana. Pazīstamākie ir “Ibuprofēns” un “Paracetamols”. Tie palīdz sāpju, drudža un iekaisuma gadījumā, un parasti ir atrodami gandrīz katra cilvēka mājas aptieciņā. Taču ir ļoti svarīgi atcerēties, ka pretsāpju līdzekļus nevajadzētu lietot zobārsta apmeklējuma dienā pie nosacījuma, ka nav skaidrs kurš zobs izraisa sāpes. Pretsāpju līdzekļu iedarbība var būtiski apgrūtināt vai pat padarīt par neiespējamu diagnozes uzstādīšanu. Atcerieties, ka medikamentu ražotāja ieteikto devu nevajadzētu pārsniegt.
  • Tautas medicīnas metodes sāpes var nedaudz mazināt tikai pie konkrētām diagnozēm. Šeit ir daži piemēri. Ja veidojas pietūkums, var pielikt ledu ietītu audumā pret pietūkuma vietu un paturēt 10 minūtes. Ja mutē izdalās strutas, var paskalot ar sālsūdeni (1 glāze ūdens + tējkarote sāls). Ja mutes dobumā ir čūla, palīdzēs ozola mizas novārījums. Svarīgi ir atcerēties, ka visas iepriekš minētās metodes sniegs tikai īslaicīgu rezultātu, un gadījumā, ja tās izrādījās efektīvas un mazināja sāpes, problēma joprojām nebūs atrisināta.

Ja sāpes tomēr ir īpaši izteiktas vai tās pavada arī citi simptomi, tad ārstēšana ir jāuzsāk nekavējoties. Tādā gadījumā var vērsties pēc palīdzības diennakts zobārstniecībā. Zobārsts var noteikt precīzu sāpju rašanās iemeslu un uzsākt pienācīgu zoba ārstēšanu. Anestēzijas līdzekļi ātri un efektīvi novērš sāpes.

Sāp zobs? Piesakiet vizīti zvanot (+371 26557021) vai izmantojot mūsu kontaktformu.

Izsaki savas domas