Labākās Latvijā nopērkamās zobu pastas

Ne visi zobu pastu veidi ir vienādi, katrs ir labāk piemērots dažādām vajadzībām atkarībā no vecuma, mutes dobuma veselības un citiem faktoriem. Lielveikalu un aptieku plauktos pieejamais plašais pastu klāsts var radīt apjukumu, tādēļ jāzina daži faktori, kas palīdz veikt labāko izvēli.

Ko meklēt zobu pastu sastāvā?

Galvenais, lai zobu pasta pildītu cilvēka individuālās vajadzības. Ja smaganas ir iekaisušas un asiņo, tad pastai jābūt ar ārstniecisko efektu – ar eugenolu vai hlorheksidīnu. Ja ir tendence uz kariesa veidošanos cilvēkam ar nepietiekamu mutes dobuma higiēnu, tad sastāvā jābūt fluorīdiem ne mazāk par 1000 ppm. Ja ir remineralizācija un “trausla” emalja, tad sastāvā jāmeklē aminofluorīdi, kas iedarbojas dziļāk emaljas prizmās.

Katras situācijas labākie risinājumi

Elgydium Antiplaque ir labākā zobu pasta aplikuma kontrolei un smaganu slimību profilaksei. Tā samazina aplikuma veidošanos un veicina kolagēna sintēzi, kā arī aizsargā zobus no kariesa, mazina infekcijas un iekaisuma risku.

Elgydium decay protection ir zobu pasta, kas paredzēta efektīvai aizsardzībai pret skābi un mikrobiem, kas izraisa zobu bojāšanos, tas satur aptuveni 1350 ppm fluoru, kā arī siliglikolu, kas veicina fluora saglabāšanos uz zoba virsmas.

Elmex Sensitive ir zobu pasta jutīgiem zobiem. Pasta nodrošina efektīvu aizsardzību un maigu kopšanu, tā palīdz jutīgus zobus uzturēt veselīgus un skaistus. Elmex Repair ļauj baudīt dažādu temperatūru dzērienus bez diskomforta sajūtas.

Pirms sākat lietot balinošu zobu pastu, jāatceras, ka balinošie produkti var izraisīt zobu demineralizāciju (mīkstināt emalju), palielināt zobu jutīgumu un kairināt smaganas. WOOM ir viena no labākajām balinošajām zobu pastām, tomēr pirms lietošanas konsultējieties ar savu zobārstu.

AJONA ir ārstnieciskā zobu pasta, kuras sastāvā ir koncentrāts ar dabisku pretiekaisuma un ēterisko vielu sastāvu, smaganu atjaunošanai un iekaisuma novēršanai.

Ja neesat pārliecināts, kā noteikt, kura veida zobu pasta ir vispiemērotākā jūsu unikālajām vajadzībām, nākamās vizītes laikā padomus jautājiet zobārstam vai zobu higiēnistam. Mūsu profesionāļi ir ne tikai informēti par jaunākajiem mutes dobuma higiēnas pētījumiem, bet arī pārzina jūsu zobu specifiku.

Izsaki savas domas