Ortodontija jeb kā mainīt sakodienu

Mūsdienu zobārstniecībā breketes un ortodontiskās kapes ir visbiežāk pielietotās sakodiena regulēšanas metodes. Ar to palīdzību var iztaisnot konkrētu zobu grupu vai visus mutē esošus zobus. Šīs metodes ir efektīvas, taču ne vienmēr var atrisināt sakodiena problēmas tikai pārvietojot zobus. Dažreiz ir situācijas, kad ir nepieciešams mainīt žokļa izmēru. Tādos gadījumos izmanto ortodontiskās plates un aparātus žokļu augšanas regulēšanai. Ja augšanas periods jau ir beidzies, tad vienīgā metode, ar kuras palīdzību ir iespējams mainīt zokļu izmērus, ir ortognātiskā ķirurģija. Ortodontiskās ārstēšanas nepieciešamību izvērtē zobārsts.

Kādos gadījumos ir nepieciešama ortodontiska ārstēšana?

Ortodontiska ārstēšana ietver nepareizu zobu un žokļu attiecību regulēšanu. Kāpēc būtu jāveic ortodontiska ārstēšana? Ar tās palīdzību var uzlabot: zobu estētiku, sejas simetriju, profilu, košļāsanas un runas funkciju, smaganu un periodonta veselību.  Daudzi cilvēki maldīgi uzskata, ka sakodienu ir iespējams koriģēt tikai bērnībā, kad tas līdz galam vēl nav noformējies. Mūsdienās zobu un sakodiena problēmas var risināt jebkurā vecumā.

Kādu “zobu taisnošanas” metodi vislabāk izvēlēties?

Atbildi uz šo jautājumu var sniegt tikai zobārsts, jo katram cilvēkam ir savas anatomiskas īpatnības, tāpēc pieeja ir individuāla.

Populārākā sakodiena regulēšanas metode mūsdienās joprojām ir breketes. Taču pēdējos gados aizvien vairāk sāk izmantot ortodontiskās kapes, jo ir pierādīts, ka ar to palīdzību var sasniegt brekešu lietošanai līdzvērtīgu rezultātu. Daudzus cilvēkus no sakodiena regulēšanas attur fakts, ka tas ir laikietilpīgs process, kas var aizņemt no 1 līdz 3-4 gadiem. Jāņem vērā arī fakts, ka dažreiz nevar iztikt bez zobu ekstrakcijām.

Taisnošana ar kapēm

Zobu taisnošana ar kapēm būs piemērota tiem cilvēkiem, kuri grib, lai zobu ārstēšana notiek maksimāli nemanāmi, komfortabli un ātri. Pēc 3D rentgenizmeklēšanas un zobu modeļu atliešanas/izprintēšanas pacientam tiek plānota ortodontiska ārstēšana. Laboratorija izgatavo vairākas kapes, kuras ir jāmaina reizi divās nedēļās. Regulāri tās lietojot 22 stundas diennaktī, jūsu zobi tiks pakāpeniski pārvietoti, uzlabosies zobu estētika un sakodiens. Kapes ir viegli kopjamas un praktiski nemanāmas, kā arī tās izraisa mazāku diskomfortu, nekā breketes.

Nepareiza sakodiena koriģēšana var būtiski uzlabot dzīves kvalitāti. Svarīgi atcerēties, ka atbilstošu ortodontisku ārstēšanu jums varēs piemeklēt tikai zobārsts. Savlaicīga un atbilstoša sakodiena koriģēšana palīdzēs jums efektīvi un ātri tikt pie skaista un veselīga smaida.

Problēmas ar sakodienu? Piesakiet vizīti zvanot (+371 26557021) vai izmantojot mūsu kontaktformu.

Izsaki savas domas