Jūlija Katkeviča veicot gudrības zoba operāciju
Gudrības zoba raušana

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā gudrības zobu ekstrakcijas pakalpojumus. Mums ir liela pieredze gudrības zobu raušanā, specializējamies uz sarežģītām gudrības zobu operācijām.

Dakterei Jūlijai Katkevičai ir 7 gadus intensīva darba pieredze “Valsts zobārstniecības un sejas ķirurģijas centrā”, kur viņa ikdienā ļoti bieži saskārās ar akūtiem, īpaši komplicētiem gadījumiem. Tieši tāpēc bieži vien pacienti ar sarežģītiem gudrības zobiem tiek sūtīti no citām klīnikām pie mūsu speciālistiem. Dēļ lielās pieredzes Dr. Jūlija Katkeviča uzskata, ka viņas veiktās gudrības zobu raušanas notiek ātrāk un saudzīgāk.

Gudrības zobi šķiļas pēdējie pašā zobu rindas galā. Tas notiek apmēram 17 – 25 gadu vecumā. Tos sauc par astotajiem zobiem jeb trešajiem dzerokļiem. Dažiem cilvēkiem nav gudrības zobu, citiem var būt 1, 2, 3 vai 4 astotie zobi.

Daudzos gadījumos gudrības zobu šķilšanās sagādā lielu diskomfortu un sāpes.

Evolūcijas gaitā šie zobi ir zaudējuši vietu žokļa kaulā sakarā ar mīkstas pārtikas lietošanu uzturā. Ļoti bieži mēdz gadīties, ka zobu rindā tiem nepietiek vietas, tāpēc tie var neizaugt vispār, izaugt tikai daļēji vai arī izaugt šķībi. Šādās situācijās ir jāveic gudrības zobu raušana. Gudrības zobu ekstrakcija ir sarežģīta procedūra, kam par iemeslu ir gudrības zobu sakņu anatomija un lokalizācija.

Galvenie iemesli gudrības zobu raušanai:

Sāpes un spiediens uz 7. zobu. To rada nepareizi kaulā lokalizēts gudrības zobs. Tas ne tikai rada nepatīkamas sajūtas, bet arī nelabvēlīgi ietekmē citus zobus un sakodienu kopumā.

Smaganu iekaisums. Dažreiz gudrības zobs izšķiļas tikai daļēji, tāpēc to ir grūti kopt. Smaganu kabatā sakrājas ēdiena paliekas, kuras nav iespējams iztīrīt, rodas labvēlīga baktēriju vairošanās vide, zobs bojājas un smagana iekaist.

Šī problēma vairāk ir raksturīga apakšžokļa gudrības zobiem.

Smaganu iekaisuma galvenie simptomi ir sāpes, apsārtums, pietūkums un ierobežota mutes atvēršanās.

Kariozs gudrības zobs. Gudrības zobu šķilšanās process parasti ir ilgs (var būt pat vairāki gadi). Gudrības zobi ir lokalizēti grūti aizsniedzamā mutes dobuma rajonā un to higiēnu ir sarežģīti vai pat neiespējami nodrošināt. Tas ir par iemeslu, kāpēc gudrības zobi ātri bojājas. Parasti tie netiek ārstēti ierobežotas pieejamības dēļ. Kariozo bojājumu un iekaisuma veidošanās gadījumā tos parasti rauj ārā.

* Pazīmes, kas liecina, ka pacientam varētu būt nepieciešama gudrības zobu ekstrakcija:

 • Sāpes gudrības zoba apvidū;
 • Sāpes kustinot žokli;
 • Pietūkums;

Gudrības zobu raušanas cenas

 • Gudrības zoba ekstrakcija
  81€

 • Šuvju uzlikšana
  31€

 • Šuvju noņemšana
  22€
 • Nepatīkams aromāts no mutes dobuma;
 • Nepatīkama piegarša;
 • Ēdiena palieku krāšanās starp zobu un smaganu;
 • Spiediens uz blakus esošiem zobiem;
 • Grūtības piekļūt un iztīrīt gudrības zobu;
 • Limfmezglu palielināšanās.

Gudrības zobu raušanas procedūra

Kad pacients atnāk pie zobārsta ar sūdzību par gudrības zobu, no sākuma tiek veikta rūpīga izmeklēšana. Papildus diagnostikas metode ir rentgens. Tad zobārsts var ķerties pie pašas zoba ekstrakcijas. Tā notiek zem vietējās anestēzijas, tāpēc procedūra nav sāpīga. Gadījumā, ja zobs ir retinēts (neizšķīlies vai daļēji izšķīlies), zobārsts atsedz smaganu, tādā veidā nodrošinot sev pieeju bojātam zobam. Tālāka norise ir atkarīga no zoba anatomijas. Dažreiz, lai izrautu gudrības zobu, tas tiek sadalīts vairākās daļās, kuras tiek uzmanīgi izņemtas. Pēc gudrības zoba ekstrakcijas gandrīz vienmēr tiek uzliktas šuves, kuras ir jānēsā aptuveni nedēļu.

Pēc gudrības zobu raušanas procedūras

Gudrīz zoba raušana JK diennakts zobārstniecībāPēc operācijas ir svarīgi ievērot visus zobārsta ieteikumus. Mūsu pacientiem līdzi tiek izsniegta rakstiska instrukcija kā rīkoties pēc ekstrakcijas.

Divas stundas pēc procedūras ir kategoriski aizliegts ēst vai skalot muti.

Diennakti pēc procedūras būtu ieteicams izvairīties no brūces aiztikšanas ar mēli, karsta, cieta, asa ēdiena un ēdiena, kas satur sīkas daļiņas, kuras varētu iekļūt brūcē. Barību vajadzētu košļāt uz žokļa otras puses. Nedēļu nav ieteicams apmeklēt solāriju un pirti. Vajadzētu atturēties no smagām fiziskām aktivitātēm. Rūpīgi jākopj mutes dobums un jāskalo ar antibakteriālu šķīdumu. Sāpju gadījumā jālieto ārsta ieteiktie pretsāpju līdzekļi. Jautājumu gadījumā jāsazinās ar ārstu.

JK Diennakts Zobārstniecība

Lielākā daļa mutes dobuma problēmu sākas tieši nepietiekamas zobu higiēnas dēļ.

— Jūlija Katkēviča
 • Ārkārtas situācijas gadījumā zvani (+371) 26557021

  Vai izmanto mūsu kontaktformu.

 • KONTAKTFORMA

3 soļi līdz izrautam gudrības zobam

Pieraksties

Piesaki vizīti zvanot uz mūsu kontakttālruni vai izmanojot kontaktformu.

Saņem Apstiprinājumu

Saņem pieraksta apstiprinājumu 1-2 dienu laikā.

Ierodies uz Procedūru

Ierodies pie mums norādītajā laikā uz paredzēto procedūru.

Lai pierakstītos uz gudrības zobu raušanu zvani: (+371) 26557021

Vai izmanto kontaktformu.