Lai pacients pats mājās varētu veikt zobu balināšanu, pirmās ārsta vizītes laikā ir jānoņem nospiedumi balināšanas kapēm. Tās tiek izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma zobu tehniskajā laboratorijā.
Pēc kapes izgatavošanas zobārsts izvēlās pacienta zobiem piemērotu balināšanas līdzekli un izsniedz rakstisku atļauju tā iegādei. Pamatā tie ir speciālie balinošie gēli, kuru sastāvā ir ūdeņraža peroksīds. No ūdeņraža peroksīda atbrīvojas skābekļa radikāļi, kas migrē starp emaljas prizmām, iznīcinot molekulas, kuras rada zobu iekšējo pārkrāsošanos.
Pirms gulētiešanas pacients iespiež kapē balinošu gēlu pret zobu ārējām virsmām un ieliek to mutē virsū zobiem.
No rīta kape ir jāizņem, jānomazgā un jāiztīra zobi.
Vienā zobu balināšanas kursā parasti ir līdz 10 balināšanas reizēm, tas nozīmē, ka šī procedūra ir jāveic 10 naktis pēc kārtas.
Svarīgi atcerēties, ka no rīta pēc balināšanas kapes izņemšanas, zobi ir jātīra ne ātrāk kā pēc 30 minūtēm. Pretējā gadījumā, tīrot zobus uzreiz pēc kapes, ir iespējams noberzt augšējo emaljas slāni, padarīt zobus jutīgākus un kaitinot tos.
Parasti šādu veida zobu balināšanu atkārtoti veic reizi 1-2 gados, kad atjaunojas sākotnējais zobu tonis. Pēc zobu balināšanas ir iespējama paaugstināta zobu jūtība, kura mazinās 24 stundu laikā.