Pacientam tiek sniegta zobu higiēnas instruktāža
Pacients pēc veiksmīgas zobu higiēnas procedūras

Smaids mūsdienās ir būtiska komunikācijas veiksmes sastāvdaļa. Skaisti un veseli zobi ļauj cilvēkam justies droši un pašpārliecināti. Lielākā daļa mutes dobuma problēmu sākas tieši nepietiekamas zobu higiēnas dēļ. Diemžēl regulāra zobu tīrīšana un dažādu papildlīdzekļu izmantošana zobu kopšanā negarantē 100% aplikuma noņemšanu.

Starp zobiem un pie smaganām ir vietas, kurām mājas apstākļos ir grūti vai pat neiespējami piekļūt. Vietās, kur regulāri paliek uztura atliekas, zobu aplikums mineralizējas un pārvēršas par zobakmeni. Zobu aplikums un zobakmens apdraud gan zobu, gan smaganu veselību. Liels mikroorganismu daudzums to sastāvā rada labvēlīgu vidi kariesa un gingivīta (smaganu iekaisuma) attīstībai. Tāpēc profesionālu zobu higiēnu ir ieteicams veikt reizi pusgadā. Zobu profesionāla higiēna parasti aizņem ap 1 stundu.

Pilna zobu higiēna ietver zobakmens noņemšanu, pigmenta noņemšanu, fluora gēla aplikāciju un individuālu higiēnas instruktāžu.

Zobu higiēnists ir speciālists, kurš, izmantojot jaunus materiālus un tehnoloģijas, veic pilnu mutes dobuma higiēnu jeb tīrīšanu, kā arī dod padomus, ar kādiem līdzekļiem un tehniku var veiksmīgi tikt klāt grūti aizsniedzamām vietām un uzlabot mutes dobuma higiēnu.

Profesionāla zobu higiēna sevī ietver sekojošus etapus:

Zobakmens noņemšana. Zobakmens noņemšana ir galvenā zobu higiēnas sastāvdaļa. Tā aizņem visvairāk laika. Higiēnists noņem zobu aplikumu, virssmaganu un zemsmaganu zobakmeni. Aplikuma un zobakmens noņemšanai izmanto ultraskaņu, rokas instrumentus un sodas strūklu. Ārsts vai higiēnists kombinē šīs metodes pēc vajadzības katrā konkrētā gadījumā.

Pigmenta noņemšana. Dažādu ārējo faktoru un pārtikas produktu ietekmē uz zoba emaljas var veidoties pamanāms pigments, kurš pasliktina zobu vizuālo izskatu. Pigmenta noņemšanai tiek izmantotas speciālas abrazīvas pastas un sodas strūklas aparāts – tehnoloģijas pamatā ir ūdeni un sodas daļiņas saturošs aerosols, kurš ar liela spiediena palīdzību tiek vērsts uz zobiem, tādējādi noņemot aplikumu, pigmentu un mīkstu zobakmeni. Ar šo metodi perfekti var iztīrīt zobu starpas. Pēc pigmenta noņemšanas zobi ir atkal savā dabiski baltā krāsā.

Fluora preparātu aplikācija. Pēc aplikuma, pigmenta un zobakmens noņemšanas zobu higiēnists apstrādā zobu emalju ar fluoru saturošiem preparātiem profilakses nolūkos. Fluora preparāti nodrošina zobu aizsardzību pret kariesu.

Individuāla higiēnas instrukcija. Zobu higiēnists pievērš pacienta uzmanību tiem rajoniem mutes dobumā, kuri būtu jākopj cītīgāk. Higiēnists pastāsta kādus līdzekļus būtu ieteicams izmantot savā ikdienas zobu kopšanā un no kā būtu vēlams izvairīties.

Zobu higiēnas cenas

 • Individuāla higiēnas instruktāza
  25€

 • Zobakmens noņemšana visiem zobiem
  89€

 • Zobakmens noņemšana 1 zobam
  8€

 • Pigmenta noņemšana visiem zobiem
  47€

Veicot zobu higiēnu ievēro

Zobu higiēna ir standarta procedūra, ko piedāvā gandrīz katra zobārstniecības klīnika. Ir svarīgi, lai  zobakmens tiktu noņemts pilnībā, tas prasa rūpīgu speciālista pieeju un laiku. Profilakses nolūkos zobu higiēnu ir nepieciešams veikt vismaz reizi gadā (vēlams reizi pusgadā).

Regulāri apmeklējot zobu higiēnistu, jūs rūpējieties par to, lai jūsu smaganas un zobi būtu skaisti un veseli.

Pusstundu pēc procedūras veikšanas nav ieteicams ēst vai dzert. Diennakti pēc procedūras nevajadzētu lietot uzturā produktus, kuri krāso zobus (piemēram, mellenes, melnu kafiju, sarkanvīnu u.c.).

Klīnikas galvenais zobu higiēnists

  JK Diennakts Zobārstniecība

  Lielākā daļa mutes dobuma problēmu sākas tieši nepietiekamas zobu higiēnas dēļ.

  — Jūlija Katkēviča

  3 soļi līdz zobu higiēnai

  Pieraksties

  Piesaki vizīti zvanot uz mūsu kontakttālruni vai izmanojot kontaktformu.

  Saņem Apstiprinājumu

  Saņem pieraksta apstiprinājumu 1-2 dienu laikā.

  Ierodies uz Procedūru

  Ierodies pie mums norādītajā laikā uz paredzēto procedūru.

  Lai pierakstītos uz zobu higēnu zvani: (+371) 26557021

  Vai izmanto kontaktformu.