Zobu implantu operācija
Zobu implanta ielikšana

Zobu implantu ievietošana ir labs veids, kā var realizēt savu sapni par skaistu smaidu zobu zaudējuma gadījumā. Zobu implanti ne tikai palīdz uzlabot vizuālo izskatu, bet arī atjaunot košļāšanas funkciju un stabilizēt sakodienu.

Sakodiena stabilizācija ir ļoti būtiska sejas-žokļu deformācijas novēršanai.

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, protēzes, kas ir balstītas uz zobu implantiem, vizuāli nav iespējams atšķirt no īstiem zobiem. Situācijā, kad ir zaudēti vairāki blakus stāvoši zobi, vai iztrūkstošais zobs ir malējais žoklī, vai arī ja iztrūkstošo zobu norobežojušie zobi ir veseli vai ar nelielām restaurācijām, implanti viennozīmīgi ir labākais risinājums trūkstošo zobu aizvietošanā.

Kas ir zobu implanti?

Zoba implants ir mākslīgs zoba saknes aizvietotājs. Tos ražo no titāna un cirkonija sakausējuma. Implanti ir bioloģiski saderīgi ar cilvēka audiem, tāpēc pēc kāda laika tie pilnībā ieaug žokļa kaulā. Vizuāli zoba implants izskatās pēc nelielas skrūves, ko ievieto žokļa kaulā. Pēc 2-4 mēnešiem, kad implants ir ieaudzis kaulā, uz tā fiksē zoba kroni, tiltu vai izņemamu protēzi. Mūsdienu tirgū ir pieejami dažādu veidu implanti. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā mēs strādājam ar labākajiem Šveices un Vācijas ražotāju (“Straumann”, “Ankylos”  uc.) zobu implantiem.

Galvenās zobu implantu priekšrocības ir iespēja restaurēt nozaudēto zobu, neaiztiekot un neslīpējot blakusesošos zobus. Tie ir viegli kopjami un ļoti izturīgi, kā arī nerada nekāda veida diskomfortu, ēdot, dzerot vai runājot.

Zobu implants

Zobu implantu cenas

 • „Ankylos” zoba implanta ievietošanas operācija (Vācija)
  1051€

 • „Straumann” Roxolid SLA zoba implanta ievietošanas operācija (Šveice)
  1190€

 • Zoba implanta atsegšanas operācija
  159€

Pēc dabīgā zoba zaudēšanas ir ļoti svarīgi savlaicīgi ievietot zoba implantu, jo žokļa kauls nesaņem pietiekamu slodzi un ar laiku tā apjoms sāk samazināties, kas noved pie sakodiena deformācijas un sejas asimetrijas. Zobu zaudējums noved pie sejas vertikālas dimensijas samazināšanas (cilvēks sāk izskatīties vecāks). Mainās sakodiens, kas apgrūtina ēdiena sakošļāšanu, radot diskomfortu un nepilnvērtīgu barības sagremošanu. Blakusesošie zobi sāk migrēt, tiecoties pēc sakodiena; tie sagāžas un izvelkas, veidojas spraugas starp zobiem.

Zobu implantu ievietošanas procedūra

No sākuma pacients tiek pierakstīts uz pirmo zobārsta konsultāciju, tās laikā ārsts veic pilnu mutes dobuma apskati. Pacients saņem vispārēju informāciju par zobu implantiem. Tālāk pacients saņem nosūtījumu uz 3D rentgenu (kompjūtertomogrāfiju). Kompjūtertomogrāfija (konusa stara datortomogrāfija) palīdz zobārstam gūt priekšstatu par zobu stāvokli un žokļa kaula anatomiju, un kvalitāti. Ārsts var izmērīt  kaula apjomu vertikālā, horizontālā un sagitālā plaknē. Tas palīdz noteikt optimālu implanta diametru, garumu un formu. Pacientam tiek sniegta informācija par operācijas gaitu un rekomendācijas pēcoperācijas periodam. Ja pacientam ir nepietiekams kaula vai kaula un mīksto audu apjoms implanta ievietošanai un estētikas sasniegšanai, tad pirms implantācijas tiek veikta audu apjoma palielināšanas (augmentācijas) procedūra. Dažreiz augmentāciju var veikt vienlaicīgi ar implanta ievietošanu.

Tālāk seko implanta ievietošanas operācija. Zobu implantācija ir ātra (aizņem apmēram 20 min) un nesāpīga procedūra. Tā tiek veikta zem vietējās anestēzijas. Blakusesošie zobi netiek skarti. Procedūras laikā zobārsts-implantologs atsedz smaganu un ar speciālu urbi sagatavo vietu implantam. Implants tiek ieskrūvēts kaulā un brūce slēgta ar šuvēm pilnībā vai daļēji, atstājot vietu smaganu formētājam, kuru var redzēt mutes dobumā pēc operācijas. Šuvju noņemšanu parasti veic 1 nedēļu pēc procedūras.

Uz implantiem balstītu protēžu kopšana ir līdzīga dabīgu zobu kopšanai.

Jūlija Katkeviča veicot zobu implantu operācijasDzīšanas fāze katram cilvēkam norit individuāli, vidēji tie ir 2 līdz 4 mēneši augšžoklim un 1 līdz 2 mēneši apakšžoklim. Ja tika veiktas papildus procedūras, tad dzīšanas periods var būt līdz 9 mēnešiem. Dzīšanas laikā pacients var lietot pagaidu protēzi, kas palīdz atjaunot estētiku. Ja smagana operācijas laikā tika aizšūta pilnībā, tad pirms protezēšanas implants ir jāatsedz. Kad smagana implantācijas vietā ir sadzijusi un implants ir ieaudzis kaulā, zobārsts uzsāk protezēšanu jeb mākslīgu zobu izgatavošanas procesu. Ārsts paņem nospiedumus un sūta tos uz zobu tehnisko laboratoriju. Laboratorijā zobu tehniķi modelē protēzi. Kad protēze ir gatava, tad zobārsts to cementē vai pieskrūvē pie zobu implantiem. Protezēšanai parasti ir nepieciešanas 4 vizītes pie zobārsta ar 2-4 darba dienām to starpā.

Viss, kas tev jāzin par zobu implantiem

Protezēšana uz zobu implantiem ir mūsdienīga, droša un efektīva metode trūkstošo zobu aizvietošanā. Zobu implanti ieaug žokļa kaulā un var kalpot līdz pat 30 gadiem. Mēs strādājam ar mūsdienīgiem pārbaudītiem materiāliem un tehnoloģijām. Uz zobu implantiem balstītas protēzes ir viegli kopjamas un vizuāli neatšķiras no īstiem zobiem. Zobu implantācija ir pieejama Rīgā, Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā.

Klīnikas implantalogs

  JK Diennakts Zobārstniecība

  Lielākā daļa mutes dobuma problēmu sākas tieši nepietiekamas zobu higiēnas dēļ.

  — Jūlija Katkēviča
  • Ārkārtas situācijas gadījumā zvani (+371) 26557021

   Vai izmanto mūsu kontaktformu.

  • KONTAKTFORMA

  3 soļi līdz jauniem zobu implantiem

  Pieraksties

  Piesaki vizīti zvanot uz mūsu kontakttālruni vai izmanojot kontaktformu.

  Saņem Apstiprinājumu

  Saņem pieraksta apstiprinājumu 1-2 dienu laikā.

  Ierodies uz Procedūru

  Ierodies pie mums norādītajā laikā uz paredzēto procedūru.

  Lai pierakstītos uz zobu implantu ievietošanu zvani: (+371) 26557021

  Vai izmanto kontaktformu.