Bērnam veic zobu izmeklēšanu
Bērns pēc zobu izmeklēšanas

Katram cilvēkam reizi gadā profilakses nolūkos būtu ieteicams apmeklēt zobārstu un veikt pilnu mutes dobuma apskati. Apmeklējums sākas ar vizuālu apskati, kas ir izmeklēšanas pirmā daļa. Apskate ir jāveic neatkarīgi no tā, vai pacientam ir sūdzības vai nav.

Laicīgi diagnosticējot kariesu, iekaisumu zobā, kaulā vai smaganās, problēmu var ātri un viegli novērst.

Ja ikgadējas profilaktiskas apskates netiek veiktas, tad ārstēšanas process paildzinās un prognoze pasliktinās novēlotas ārstēšanas uzsākšanas dēļ. Apskatei seko rentgenoloģiska izmeklēšana un caurgaismošana.

Pilna zobu izmeklēšana

Vizuālā apskate. Mūsu klīnikā vizuāla mutes dobuma apskate tiek veikta zem palielinājuma, kas ļauj ārstam redzēt vairāk. Parasti vizuālās apskates laikā bez palielinājuma tiek atklāti 50 – 70 % kariozu zobu.

Zobu rentgenizmeklējums. Uz zobu rentgena var redzēt zoba sakņu anatomiju un blakusesošo struktūru lokalizāciju, ar tā palīdzību var novērtēt sakņu kanālu pildījumu, saskatīt iekaisuma procesus kaulā, izvērtēt, cik labi restaurācija pieguļ zoba malām, kā arī atklāt kariesu, ko nav iespējams diagnosticēt vizuālas apskates laikā, piemēram, uz rentgena var redzēt kariesu zem zobu restaurācijām. Pacientiem ar lielām zobu restaurācijām un tā saucamiem “nedzīviem zobiem” zobu rentgenu būtu ieteicams veikt reizi gadā. Tas var palīdzēt laicīgi novērst potenciālas problēmas ar zobiem nākotnē.

Caurgaismošana. Caurgaismošanai mēs izmantojam “Diagnocam” un “D-Light Pro” lampu. Tas ir noslēdzošais izmeklēšanas posms, kad varam pārbaudīt šaubīgas vietas. “Diagnocam” izmeklēšanas metodes pamatā ir kamera, kas projicē attēlu uz monitora. Ar tās palīdzību caurgaismojot zobu, var atklāt pat vismazākos zobu bojājumus un kariesu agrīnā stadijā. Kariozi bojājumi absorbē gaismas starus, un uz ekrāna tie parādās tumšu laukumu veidā. Šī iemesla dēļ tos ir viegli pamanīt.  Šī tehnoloģija dažreiz ir laba alternatīva rentgenam, jo nerada kaitīgo starojumu, līdz ar to tā ir pilnīgi droša bērniem un grūtniecēm.

Zobu izmeklēšanas cenas

 • Izmeklēšana akūtos gadījumos
  53€

 • Statusa noteikšana
  89€

 • Vitalitātes noteikšana 1 zobam
  10€

 • Konsultācija terapijā (līdz 20 min.)
  75€
Bērns smaida zobu izmeklēšanas laikā

Zobu izmeklēšanas rezultāts

Saliekot kopā visu iepriekšminēto etapu rezultātus, zobārsts iegūst vispusīgu priekšstatu par pacienta zobu stāvokli, kas būtiski atvieglo zobu ārstāšenas plāna sastādīšanu. Precīza diagnostika ir neatņemams un svarīgs posms veiksmīgas ārstēšanas uzsākšanai.

JK Diennakts Zobārstniecība

Lielākā daļa mutes dobuma problēmu sākas tieši nepietiekamas zobu higiēnas dēļ.

— Jūlija Katkēviča

3 soļi līdz zobu izmeklēšanai

Pieraksties

Piesaki vizīti zvanot uz mūsu kontakttālruni vai izmanojot kontaktformu.

Saņem Apstiprinājumu

Saņem pieraksta apstiprinājumu 1-2 dienu laikā.

Ierodies uz Procedūru

Ierodies pie mums norādītajā laikā uz paredzēto procedūru.

Lai pierakstītos uz zobu izmeklēšanu zvani: (+371) 26557021

Vai izmanto kontaktformu.