Zobārstniecībā izgatavota zobu kape
Pacients izvēlas sev piemērotāko zobu kapu

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā izgatavot dažādu funkciju zobu kapes.  Aizsargkapes un nakts kapes pasargās jūsu zobus no mehāniskiem bojājumiem, savukārt balināšanas kapes palīdzēs jums iegūt baltākus zobus. Vairāk par zobārstniecībā pieejamajām kapēm lasiet zemāk.

Nakts kape

Mēs piedāvājam izgatavot nakts kapes, kuras būtu īpaši pielāgotas jūsu zobu rindai. Miegā visi cilvēki nekontrolēti vairāk vai mazāk kustina žokļus. Stresa periodā daudzi griež zobus. Zobu griešana miegā jeb bruksisms ir diezgan izplatīta parādība, ko rada nekontrolēta muskuļu sasprindzināšana (pārsvarā miegā). Cilvēks cieši sakož zobus un rīvē apakšžokļa zobus gar augšžokļa zobiem. Tieši šīs berzes un slodzes rezultātā veidojas dažādi zobu virsmas bojājumi, piemēram, plaisas zobos, zobu audu nodilums, zobu un protēžu lūzumi. Arī locītavu, muskuļu, zobu un galvas sāpes var būt saistītas ar bruksismu. Zobu griešana var sagādāt problēmas ne tikai pašam cilvēkam, bet arī viņa ģimenei, jo zobu griešana miega laikā var būt diezgan skaļa. Šajos gadījumos zobu kapes ir vienīgais risinājums, lai pasargātu zobus un samazinātu slodzi uz muskuļiem un žokļa locītavām.

Nakts kape ir jāizgatavo individuāli. Individuālas kapes no aptiekās nopērkamajām standarta kapēm atšķiras ar to, ka tās vienmērīgi sadala slodzi un ideāli pieguļ zobiem. Nakts kape ir mīksta, caurspīdīga un jūsu žoklim atbilstoša. To izgatavo no biopolimēra, kurš neizraisa alerģiskas reakcijas. No sākuma gulēšana ar kapi mutē varētu radīt nelielu diskomfortu, bet parasti pacienti ļoti ātri pierod un pēc dažām naktīm to vairs nejūt. No rīta nakts kape ir jāizņem, jānomazgā ar zobu birsti un ziepēm, un jānoskalo ar tīru ūdeni. Sausu nakts kapi ieteicams glabāt specializētos konteineros, ko var iegādāties aptiekās.

Zobu kapes izgatavošanas cena

 • Boksera šina (bezkrāsaina)
  242€

 • Boksera šina (krāsaina)
  283€

 • Sakodiena celšanas kape
  757€

 • Implantu pozicionēšanas kape
  382€

 • Bārija sulfāta kape
  534€

 • Mīksta nakts kape
  214€
Pacients ieradies uz zobu kapes izgatavošanu

“Ordoline” kape

Mēs piedāvājam arī “Ordoline” kapes, kas ir efektīva alternatīva breketēm. Pēc 3D izmeklēšanas un zobu modeļu atliešanas pacientam tiek izplānota ortodontiska ārstēšana. Laboratorija izgatavo vairākas kapes, kuras ir jāmaina reizi divās nedēļās. Regulāri tās lietojot 22 stundas diennaktī, jūsu zobi tiks pakāpeniski pārvietoti ar mērķi uzlabot estētiku un sakodienu. Šīs metodes galvenā priekšrocība ir tās ērtums, viegla zobu kopšana, kā arī tas, ka kapes nerada izteiktu diskomfortu un sāpes. Kapes ir caurspīdīgas un vieglas, gandrīz nemanāmas, tās nerada vizuālu defektu. Ēdienreižu laikā tās var izņemt. Kapes ir viegli kopjamas, izturīgas un neietekmē jūsu runu.

Zobu balināšanas kape

Piedāvājam arī izgatavot zobu balināšanas kapes, kuras var izmantot mājas apstākļos. Vizītes laikā tiek paņemti pacienta zobu nospiedumi. Pēctam zobu tehniķis laboratorijā izgatavo balināšanas kapi. Ārsts nodod kapi pacientam kopā ar atļauju iegādāties balināšanas gēlu aptiekā. Pacients iespiež balināšanas līdzekli kapē un ievieto to mutes dobumā. Ar kapi ir ieteicams gulēt ap 8 stundām. Procedūru atkārto līdz 10 reizēm. Šādā veidā mājas apstākļos ir iespējams iegūt par dažiem toņiem gaišākus zobus.

Implantu pozicionēšanas kape

Šīs kapes izmanto implantu ievietošanas operācijas laikā. Pozicionēšanas kape palīdz ķirurgam maksimāli precīzi ievietot zobu implantus atbilstoši tālākam protezēšanas plānam. Šo kapju izgatavošana ir īpaši ieteicama vairāku zobu zaudējuma gadījumā.

Sporta kape

Veicam arī sporta kapju izgatavošanu, lai aizsargātu zobus no potenciāliem bojājumiem un samazinātu risku gūt žokļu traumu sportisku aktivitāšu laikā. Sporta kapes ir biezas, tās izgatavo no gumijai līdzīga materiāla. Lai izgatavotu sporta kapi (boksera šinu), ir nepieciešami 2 apmeklējumi. Pirmajā reizē ārsts paņem augšžokļa nospiedumu, otrajā – kape tiek nodota pacientam. Zobu tehniskas laboratorijas piedāvā zobu kapes dažādās krāsās. Boksera šinas lietošana ir īpaši aktuāla hokejistiem, basketbolistiem un bokseriem.

Sporta zobu kape

Retensijas kape

Pēc ortodontiskām manipulācijām, piemēram, ārstēšanas ar brekešu palīdzību, ir nepieciešams, lai zobi nostabilizētos jaunā pozīcijā un ārstēšanas rezultāts saglabātos. Tāpēc ir ieteicama zobu retensija jeb fiksācija esošā vietā. Tieši šim nolūkam izmanto zobu retensijas kapes. Retensijas kapes ir caurspīdīgas un praktiski nejūtamas, līdz ar to tās nerada diskomfortu. Šīs kapes lieto nakts laikā pēc ortodontiskās ārstēšanas beigām.

JK Diennakts Zobārstniecība

Lielākā daļa mutes dobuma problēmu sākas tieši nepietiekamas zobu higiēnas dēļ.

— Jūlija Katkēviča

Zobu kape 3 soļu attālumā

Pieraksties

Piesaki vizīti zvanot uz mūsu kontakttālruni vai izmanojot kontaktformu.

Saņem Apstiprinājumu

Saņem pieraksta apstiprinājumu 1-2 dienu laikā.

Ierodies uz Procedūru

Ierodies pie mums norādītajā laikā uz paredzēto procedūru.

Lai pierakstītos uz zobu kapes izgatavošanu zvani: (+371) 26557021

Vai izmanto kontaktformu.