Ķirurģiska operācija
Zobārstniecības ķirurģijas nodaļa

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība ir iespējams pierakstīties uz dažāda veida mutes dobuma ķirurģiju. Mēs piedāvājam zobu raušanu, mīkstu un cietu audu augmentācijas, sakņu gala rezekcijas, sinuslift operācijas, implantācijas, gļotādas veidojumu operācijas, periooperācijas un mikroķirurģiskas operācijas.

Zobu raušana

Veicam jebkuras sarežģītības pakāpes zobu ekstrakcijas jeb zobu raušanu. Specializējamies īpaši sarežģītu gudrības zobu raušanas operācijās. Zobu raušanas procedūru veic gadījumos, ja zobs ir stipri bojāts un nav ārstējams vai atjaunojams. Lēmumu par ekstrakciju zobārsts pieņem pēc rūpīgas izmeklēšanas.

Pāris stundas pēc ekstrakcijas nedrīkst ēst un skalot muti, kā arī rūpīgi jāievēro citas zobārsta sniegtās instrukcijas.

Zobu raušana tiek veikta zem vietējās anestēzijas. Ja zobs sāp, tad var būt nepieciešams divreiz vai trīsreiz lielāks anestēzijas daudzums, nekā parasti. Dažreiz, uzsākot procedūru, zobārsts atsedz smaganu (lēveroperācija), tādā veidā nodrošinot vieglāku piekļuvi zobam. Ir gadījumi, kad zobu ir nepieciešams sadalīt vai atbrīvot no kaula (osteotomija) tā vieglākai izraušanai, šajos gadījumos zobārsts lieto ķirurģiskus urbuļus. Izmantojot speciālus instrumentus, ārsts izņem bojātu zobu un apstrādā brūci. Ja brūce ir liela vai pastāv pastiprinātas asiņošanas risks, tad tā tiek sašūta. 

Mīkstu un cietu audu augmentācijas

Augmentācijas ir audu apjoma palielināšanas operācijas, kuras parasti veic pirms zobu implantācijas. Kaula augmentācijas ir nepieciešamas, ja zobs tika zaudēts sen un ir notikusi kaula atrofija(zudums), kā arī pēc sarežģītām zobu ekstrakcijām un lieliem iekaisuma procesiem kaulā, kuru dēļ kaula apjoms samazinās.

Kad nepietiek kaula apjoma zoba implanta ievietošanai, tad ārsts izlemj par vertikālu vai horizintālu augmentāciju.

Mīksto audu augmentācijas ir vajadzīgas pamatā estētikas uzlabošanai un tiek veiktas, lai smaganu daļa apkārt protēzei izskatītos dabiski. Augmentācijas palīdz ievietot implantu un nodrošināt estētiku tur, kur kaula un mīksto audu apjoms ir pārāk mazs.

Zobu ķirurģijas cenas

 • Viensaknes zoba ekstrakcija
  53€

 • Daudzsakņu zoba ekstrakcija
  67€

 • Gudrības zoba ekstrakcija
  81€

 • Novirzīta vai retinēta zoba ekstrakcija
  94€

Implantācijas

Implantācija ir operācija, kuras laikā žokļa kaulā tiek ieskrūvēts zobu implants (titāna skrūve). Procedūra ir nepieciešama, ja pacients ir zaudējis zobu vai vairākus zobus. Uz implantiem balstītas protēzes ir viegli kopjamas un tās praktiski nav iespējams atšķirt no dabīgiem zobiem.

Protezēšanai uz implantiem parasti ir nepieciešamas 4 vizītes.

Dr. Jūlijas Katkevičas klīnikā tiek izmantoti tikai pasaules līderu implantu ražošanā piedāvātie zobu implanti.

Jūlija veicot ķirurģisku operāciju

Sakņu gala rezekcija

Šo procedūru veic neveiksmīgas endodontiskas (kanālu) ārstēšanas gadījumā. Saknes gala rezekcija ir pēdējais mēģinājums glābt zobu. To veic viensakņu zobiem un ļoti retos gadījumos daudzsakņu zobiem. Parasti saknes gala rezekcija ir nepieciešama pēc endoārstēšanas zobam ar lielu kaula bojājumu (cistu vai granulomu). Ja laicīgi netiek veikta saknes gala rezekcija, infekcijas perēklis kaulā palielinās, tas noved pie strutošanas un zoba zaudējuma. Procedūras laikā ķirurģiskā ceļā tiek izņemts zoba saknes gals, kurā vairojas mikrobi, izraisot iekaisuma procesu kaulā.

Saknes gala rezekcija tiek veikta zem vietējās anestēzijas. No sākuma zobārsts atsedz gļotādu (lēveroperācija), nodrošinot sev piekļuvi žokļa kaulam un zoba saknei. Ārsts izņem zoba saknes galu un cistu vai granulomu, aizpilda tukšu vietu kaulā un saknes galu ar biomateriāliem, procedūras beigās aizšuj brūci. Dažas dienas pēc operācijas pacients jūt sāpes brūces rajonā, raksturīga ir tūskas veidošanās. Svarīgi ir ievērot visus zobārsta ieteikumus un pienācīgi kopt operācijas vietu. Šuvju noņemšanu veic pēc nedēļas. Pusgadu pēc operācijas ir nepieciešama rentgenkontrole, lai novērtētu operācijas rezultātu.

Sinuslift operācijas

Sinuslift operācija ir ķirurģiska procedūra, ar kuras palīdzību tiek nodrošināts nepieciešamais kaulaudu daudzums implantu ievietošanai augšžokļa molāru un premolāru rajonā. Procedūras laikā ārsts atsedz smaganu un iepilda pacienta vai mākslīgas sasmalcinātas  kaula daļiņas augšžokļa dobumā. Rezultātā tiek iegūts pietiekams kaula apjoms zoba implanta ievietošanai. Procedūra parasti ir traumatiska un pēcoperācijas periodā ir raksturīgas sāpes un pietūkums. Pacientam tiek nozīmēta antibakteriāla terapija. Dažreiz sinuslifta procedūras laikā ir iespējams veikt arī zoba implanta ievietošanas operāciju. Taču parasti pēc sinuslifta seko 9 mēnešu garš atlabšanas periods, tikai pēc kura veic implantāciju.

Periooperācijas

Periodonta (zoba apkārtējo audu) operācijas nodrošina estētikas atjaunošanu un palīdz ilgāk saglabāt savus īstos zobus. Perioperācijas veic smaganu un kaula kabatu, kā arī recesiju (smaganu atkāpšanās) gadījumā. Procedūras ir mikroķirurģiskas. Dažreiz ir nepieciešama pacienta vai māklīgu audu pārstādīšana defektu slēgšanai.

Mikroķirurģiskas procedūras

Mikroķirurģiskas procedūras ir neliela apjoma ķirurģiskas manipulācijas mutes dobumā. Pie mikroķirurģiskām procedūrām pieder saknes gala rezekcija, perioķirurģija, klīniskā kroņa pagarināšana, saitīšu operācijas.

Ķirurģiska iejaukšanās

Gļotādas veidojumu operācijas

Dažreiz mēles un lūpu saitītes traucē mutes funkcionalitātei un vispārējai estētikai. Šādos gadījumos mēs veicam nelielas operācijas to apjoma samazināšanai. Procedūras ir ātras un nesāpīgas, pēcoperācijas periods paiet nemanāmi.

Dažkārt mazo siekalu dziedzeru izvadi aizsprostojas, un, kā rezultātā, mutes dobumā parādās “pūslis”. To likvidē ar vienkāršu ķirurģisku procedūru.

Pirms protezēšanas var būt nepieciešama kaula izaugumu un mīksto audu apjoma samazināšana, kas palīdzēs protēzei labāk fiksēties mutes dobumā. Šādas procedūras parasti tiek veiktas izņemamo protēžu gadījumā, ja pastāv šaubas par to potenciālu piesūkšanos mutes dobuma gļotādai.

Klīnikas galvenā zobu ķirurģe

  JK Diennakts Zobārstniecība

  Lielākā daļa mutes dobuma problēmu sākas tieši nepietiekamas zobu higiēnas dēļ.

  — Jūlija Katkēviča

  Nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās?

  Pieraksties

  Piesaki vizīti zvanot uz mūsu kontakttālruni vai izmanojot kontaktformu.

  Saņem Apstiprinājumu

  Saņem pieraksta apstiprinājumu 1-2 dienu laikā.

  Ierodies uz Procedūru

  Ierodies pie mums norādītajā laikā uz paredzēto procedūru.

  Lai pierakstītos uz ķirurģisku operāciju zvani: (+371) 26557021

  Vai izmanto kontaktformu.