Zobu plāksnīšu pielaikošana
Pacientei tiek uzlikti venīri

Zobu plāksnītes jeb zobu venīri ir labs veids, kā koriģēt zobu formu, garumu, platumu, krāsu un novietojumu. Ar venīru palīdzību var izveidot skaistu dabisku smaidu, kas tāds saglabāsies daudzus gadus.

Mūsdienu zobu plāksnītes praktiski nav iespējams atšķirt no īstiem zobiem.

Zobu atjaunošana ar venīru palīdzību ir labs risinājums gadījumos, kad savi zobi ir zaudējuši estētisko pievilcību (tie nav tik balti kā gribētos, nav taisni vai starp zobiem ir izveidojušās spraugas, ja neapmierina zobu forma, virsmas kvalitāte vai restaurācijas). Dr. Jūlijas Katkevičas Rīgas diennakts zobārstniecība piedāvā uzlikt ne tikai klasiskus zobu venīrus, bet arī tā saucamus “non-prep” venīrus jeb lumenīrus. Šo venīru izgatavošanai nav nepieciešams slīpēt zobus.

Zobu plāksnīšu procedūra

Viss process vidēji aizņem 1 līdz 2 nedēļas, un tiek paveikts apmēram 2-3 apmeklējumu laikā. Pirms zobu plāksnīšu uzstādīšanas ir nepieciešams savest kārtībā visus zobus kā arī jāapmeklē zobu higiēnists. Pēc konsultācijas ārsts noslīpē zobus, noņem nospiedumus, izmodelē pagaidu venīrus un piecementē tos. Zobārsts kopā ar pacientu vienojas par plāksnīšu krāsu un formu, lai tie neizceltos uz dabisku zobu fona.

Venīru gadījumā zobs tiek slīpēts tikai nedaudz atšķirībā no kroņiem.

Venīrs pārklāj zoba ārēju virsmu, daļēji sānus un pavisam nedaudz zoba iekšpusi. Zobu tehniskajā laboratorijā tiek izveidotas keramikas plāksnītes, kuras vēlāk tiek pielaikotas pacientam. Ja laikojot, tās apmierina pacientu un der viņa zobiem, tad venīri tiek pārklāti ar glazūru, kas piedod spīdumu keramikai. Nākošā apmeklējuma laikā ar speciālu zobārstniecības cementu venīri tiek pielīmēti pie pacienta zobiem. Galvenā atšķirība starp lumenīriem un klasiskiem zobu venīriem ir to biezums. Lumenīri ir divreiz plānāki par parastām plāksnītēm, to izgatavošanai nav nepieciešams slīpēt dabīgus zobus, taču to pielietojumu ierobežo dauzi faktori.

Pēc zobu plāksnīšu procedūras

Pēc zobu venīru uzlikšanas zobi ir jākopj tieši tāpat kā iepriekš. Zobu plāksnītes nepasargā zobus no kariesa, tāpēc ir svarīgi tos rūpīgi tīrīt un diegot. Vidēji zobu venīru kalpošanas ilgums ir 10 līdz 15 gadiem. Pēc tam, tie tiek noslīpēti un zobi tiek atjaunoti ar jaunām restaurācijām.

Zobu plāksnīšu (venīru) cena

  • Plastmasas venīrs
    120€
  • Keramikas venīrs
    315€
Kliente apmierināta pēc zobu plāksnīšu uzlikšanas

Viss, kas tev jāzin par zobu venīriem

Zobu venīri ir keramiskas plāksnītes, kuras pārklāj zobu un palīdz uzlabot zobu estētiku. Parasti ar zobu venīriem tiek pārklāti priekšējie zobi.

Ir pieejami divu veidu venīri – klasiskie un “non-prep” zobu venīri.

Vidēji zobu plāksnīšu izgatavošana aizņem 1 līdz 2 nedēļas, un tas ir paveicams 2 līdz 3 vizītēs. Venīru kalpošanas ilgums ir ap 10-15 gadiem.

JK Diennakts Zobārstniecība

Lielākā daļa mutes dobuma problēmu sākas tieši nepietiekamas zobu higiēnas dēļ.

— Jūlija Katkēviča

3 soļi līdz zobu plāksnītēm (venīriem)

Pieraksties

Piesaki vizīti zvanot uz mūsu kontakttālruni vai izmanojot kontaktformu.

Saņem Apstiprinājumu

Saņem pieraksta apstiprinājumu 1-2 dienu laikā.

Ierodies uz Procedūru

Ierodies pie mums norādītajā laikā uz paredzēto procedūru.

Lai pierakstītos uz zobu plāksnīšu procedūru zvani: (+371) 26557021

Vai izmanto kontaktformu.

Mēs ar jums sazināsimies 1-2 darbadienas laikā.

Copy link
Powered by Social Snap