Zobu plombēšanas procedūra
Anestēzijas injekcija

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā zobu plombēšanu, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas un kvalitatīvus materiālus. Strādājam tikai ar labākajiem Vācijā, Japānā un ASV ražotiem materiāliem. Piedāvājam arī estētisko zobu plombēšanu.

Kas ir kariess?

Zobu sagatavošana plombēšanai

Kariess jeb tā saucamais “caurums” ir visizplatītākais zobu bojājumu veids. Ar to ir saskāries gandrīz katrs cilvēks. Kariess ir zoba cieto audu jeb zoba emaljas un dentīna bojājums. Katram cilvēkam kariesa veidošanās ātrums ir individuāls un to nosaka daudzi faktori – iedzimtība, ārējās vides fatori, medikamentu lietošana, nopietnas slimības, kā arī cilvēka paradumi. Ja laicīgi neārstē kariozu zobu, rodas tādas komplikācijas kā zoba nerva iekaisums (pulpīts), kaula iekaisums (periodontīts) un kaula-mīksto audu iekaisums (abscess).

Nelieli kariozi bojājumi ir asimptomātiski, tāpēc pacients nenojauš par to esamību. Dziļa kariesa pazīme ir zoba jūtīgums (zobs parasti paliek jūtīgāks uz aukstu, karstu vai saldu). Dažreiz pacients var pamanīt, ka ir parādījusies nepatīkama smaka no mutes, var sajust nelīdzenumu, pamanīt tumšu plankumu uz zoba virsmas vai ievērot, ka zobu starpā ir sākusi iestrēgt barība. Par laimi, ja pacients laicīgi dodas pie ārsta, kariess ir ļoti vienkārši ārstējams ar zobu plombēšanas palīdzību. Tāpēc arī ir ļoti svarīgi vismaz reizi gadā profilakses nolūkos apmeklēt zobārstu. Ja zobs sāk sāpēt, tad vienkārši saplombēt to vairs nav iespējams. Labākajā gadījumā zobu var glābt, ārstējot kanālus un vēlāk plombējot vai protezējot. Sliktākajā gadījumā no zoba ir jāšķiras.

Zobu plombēšanas cenas

 • Kavitātes veidošana
  28€

 • Plombes pulēšana vai pārkares noņemšana
  22€

 • Pagaidu plombe
  43€

 • Plombēšana ar “Biodentin”
  94€

Zobu plombēšana (kariesa ārstēšana)

Kad pacients atnāk pie zobārsta ar aizdomām par zobu kariesu, ārsts veic rūpīgu mutes dobuma apskati. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā ir pieejamas vairākas zobu izmeklēšanas metodes, kas palīdz diagnosticēt kariesu agrīnā stadijā. Kariozo bojājumu ārstēšanas metodes ir plombēšana un protezēšana (atkarībā no zaudēta audu apjoma).

Plombēšanu parasti veic zem vietējās anestēzijas.

Kad anestēzija ir iedarbojusies, zobārsts var ķerties klāt pie kariozo masu izņemšanas jeb tā saucamās “zoba urbšanas” (kavitātes veidošanas). Zobārsts izurbj bojātus audus. Tā kā dentīna audi ir mīkstāki, bojātu dentīna audu izņemšanai izmanto lēnāk rotējošus instrumentus. Kad kariozi audi ir pilnībā izņemti, vieta tiek dezinficēta un, pēc sites uzklāšanas, aizpildīta ar plombējamu materiālu. Materiāla izvēli nosaka zaudēto audu apjoms, lokalizācija un mutes dobuma higiēna. Procedūras beigās plombe tiek nopulēta un pielāgota pacienta sakodienam.

Pēc zobu plombēšanas

Pēc zobu plombēšanas nevajadzētu ēst kamēr darbojas anestēzija (apmēram 2 stundas). Pēc gada ir ieteicams veikt profilaktisko apskati. Ja kariess ir bijis dziļš, tad pastāv nerva iekaisuma risks, līdz ar to, ir ieteicama zoba vitalitātes kontrole pēc 1/2 gada.

Plombu veidi

Kompozīts. Plombējot zobus, ir ļoti svarīga materiāla izvēle. Kompozīts (plastmasa pēc butības) ir mūsdienīgs plombējamais materiāls. Tas ir izturīgs, plaša krāsu izvēle nodrošina estētiku. Mūsdienās zobu plombēšanai gandrīz vienmēr lieto kompozītu.

Amalgama. Sudraba plombes jeb amalgama ir mehāniski izturīgākas par kompozītu. Taču amalgama ir neestētisks materiāls, līdz ar to, to nelieto priekšzobu rajonā. Mūsdienās amalgamu lieto tikai ekonomisku apsvērumu dēļ sānu zobu rajonā. Amalgamas lielākais trūkums ir tas, ka tā rada plaisas zobos. Metālu sakausējums ir cietāks par zoba audiem un cietēšanas laikā tas saraujas un izplešas, kas negatīvi ietekmē zoba audus. Eiropas Savienībā amalgamas lietošanai ir ieviesti ierobežojumi. Dažās pasaules valstīs amalgama ir aizliegta.

Stikla jonomērs. Stikla jonomēra plombes parasti izmanto piena zobu plombēšanai, kā ārstnieciskas plombes dziļa kariesa gadījumā, kā arī sliktas mutes dobuma higiēnas apstākļos. Stikla jonomēra galvenā priekšrocība ir tā biosaderība. Materiāls labi piesaistās zoba audiem un izdala fluora jonus, tādā veidā aizsargājot zobu no kariesa veidošanās. Šis plombējamais materiāls nav piemērots estētiskai zobu plombēšanai, tomēr ir labākais materiāls piena zobu restaurācijām.

Apmierināta kliente pēc zobu plombēšanas

Viss, kas jāzin par zobu plombēšanu

Zobu plombēšana ir salīdzinoši viegla, ātra un nesāpīga zobu ārstēšanas metode. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā mēs strādājam ar kvalitatīviem un mūsdienīgiem materiāliem. Eksistē vairāku plombju veidi, kuru izvēli nosaka ārsts, atkarībā no bojājuma lokalizācijas, apjoma un higiēnas apstākļiem.

JK Diennakts Zobārstniecība

Lielākā daļa mutes dobuma problēmu sākas tieši nepietiekamas zobu higiēnas dēļ.

— Jūlija Katkēviča
 • Ārkārtas situācijas gadījumā zvani (+371) 26557021

  Vai izmanto mūsu kontaktformu.

 • KONTAKTFORMA

3 soļi līdz zobu plombēšanai

Pieraksties

Piesaki vizīti zvanot uz mūsu kontakttālruni vai izmanojot kontaktformu.

Saņem Apstiprinājumu

Saņem pieraksta apstiprinājumu 1-2 dienu laikā.

Ierodies uz Procedūru

Ierodies pie mums norādītajā laikā uz paredzēto procedūru.

Lai pierakstītos uz zobu plombēšanu zvani: (+371) 26557021

Vai izmanto kontaktformu.