Zobu protēžu izgatavošanas pirmais solis
Zobārste apskatot pacienta žokļa rentgenu

Gadījumos, kad cilvēkiem ir nācies zaudēt savus dabīgos zobus, zobu protezēšana ir lielisks risinājums, lai atjaunotu estētiku un funkciju.

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā dažādu veidu zobu protēzes.

Mēs sadarbojamies ar labākajām Latvijas zobu tehniskajām laboratorijām (“Baltic Dental Group”, “Dentālā dizaina studija”, “Mady” u.c.). Mūsu klīnikas speciālisti palīdzēs jums izvēlēties sev piemērotāku protezēšanas veidu.

Zobu protēžu veidi

Ir divi zobu protēžu veidi – neizņemamas zobu protēzes (venīri, onlejas, kroņi un tilti) un izņemamas zobu protēzes (zobu plates).

Visdabiskākos ir rezultātus ir iespējams panākt ar neizņemamām zobu protēzēm. Pēc zobu restaurācijas tās paliek mutes dobumā un tās nav kustīgas. Tieši tāpēc šī protēžu metode pacientiem prasti ir komfortablāka un nav jāuztraucas, ka protēze ēšanas vai smaidīšanas laikā varētu izkustēties no vietas.

Zobu kroņi (neizņemamā zobu protēze)

Kroņi ir nepiečiešami, ja zoba audu bojājums ir sasniedzis 50% no dabīga zoba kroņa apjoma. Mēs piedāvājam dažādus kroņu veidus – plastmasas zobu kroņi, stiklašķiedru zobu kroņi, lietie jeb metāla zobu kroņi, keramikas zobu kroņi, metālkeramikas zobu kroņi, galvanokeramikas zobu kroņi un cirkonija zobu kroņi.

Zobārste priecīga par gala rezultātu

Zobu tilti (neizņemamā zobu protēze)

Zobu tilti ir labs risinājums, ja cilvēks ir zaudējis vienu vai vairākus zobus, kas atrodas blakus, pie nosacījuma, ka blakusesošie zobi nav intakti (veseli). Tilts ir konstrukcija, kura tiek fiksēta uz diviem defektu norobržojošiem zobiem. Galvenās zobu tilta priekšrocības: tā izgatavošanai nav nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, tilts nav izņemams, protezēšana neaizņem daudz laika.

Zobu tilta izgatavošanai ir nepieciešams no 2 dienām līdz 3 nedēļām.

Tilta izgatavošana ir iespējama, ja ir zaudēti 1 vai 2 (atsevišķos gadījumos 3) zobi pēc kārtas. Lielāku defektu gadījumos ir jāapsver implantu ievietošanas vai izņemamas protezēšanas iespējas.

Procedūras norise

Pēc vizītes, kuras laikā zobārsts un pacients vienojas par zobu tilta izgatavošanu, zobārsts noslīpē zobus, noņem nospiedumus, izmodelē un uzliek pagaidu kroņus. Daudzi cilvēki mēdz uztraukties par to, ka blakus esošie zobu tiek noslīpēti. Taču uztraukumam nav pamata, jo tiek noslīpēta pavisam plāna zoba kārta, un tas parasti neizraisa nekādu diskomfortu vai sāpes. Nākošās vizītes laikā pacientam tiek pielaikots zobu tehniskā laboratorijā izgatavots karkass vai gatavs darbs. Tilta izgatavošanai ir nepieciešamas no 2-4 vizītēm. Kad tilta izgatavošana tiek pabeigta, to cementē. Tiltu kalpošanas ilgums ir individuāls un parasti variē no 10-15 gadiem.

Zobu protezēšanas cenas

 • Konsultācija protezēšanā (līdz 20 min.)
  89€

 • Pilns anatomisks vaskojums
  1398€

 • Individuāla karote
  61€

 • Algināta nospiedums
  39€

Zobu plates (izņemamā zobu protēze)

Galvenā izņemamo zobu protēžu priekšrocība ir to cena. Tās nav nepieciešams piestiprināt, līdz ar to tās ir ievērojami lētākas par neizņemamām protēzēm.

Mūsu klīnikā ir iespējams izgatavot gan parciālas jeb daļējas, gan totālas zobu plates. Totālas zobu protēzes tiek izgatavotas gadījumos, kad žoklī vairs nav palicis neviens zobs. Totālas protēzes fiksācijas pamatā ir piesūkšanās pie mutes dobuma gļotādas. Savukārt, parciālas zobu protēzes izgatavo tad, kad žoklī ir vismaz viens zobs. Palikuši dabīgi zobi ar skavu palīdzību palīdz noturēt parciālu protēzi mutē. 

Šādu protēžu izgatavošanai parasti ir nepieciešamas 2 līdz 4 vizītes.

Mēs piedāvājam arī “Valplast” un “Perflex” izņemamu zobu protēžu izgatavošanu, kas ir jauns un mūsdienīgs protezēšanas risinājums. Šīs protēzes ir elastīgas, tās neplīst lokot. “Valplast” un “Perflex” platēm nav metāla skavu, līdz ar to, tās ir estētiskākas par parastām plastmasas izņemamām protēzēm. Izņemamas zobu protēzes jeb plates ir vienkāršs un lēts risinājums trūkstošu zobu aizvietošanā, īpaši multiplu zobu zaudējuma gadījumā.

Procedūras norise

Pirmās vizītes laikā ārsts noņem nospiedumus, tālāk zobu tehniskā laboratorija izgatavo protēzi. Izgatavošanas procesā zobārsts pielaiko topošo protēzi, lai novērstu kļūdas un neprecizitātes izgatavošanas procesā. Pēc protēzes nodošanas parasti ir nepieciešams veikt korekcijas līdz brīdim, kad pacients pierod pie protēzes un vairs neizjūt diskomfortu.

Pēc zobu protezēšanas

Pēc jebkuras zobu protezēšanas procedūras ārsts sniedz pacientam konsultāciju, kurā pacients saņem rekomendācijas zobu protēžu kopšanā. Mēs, Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā, strādājam ātri un kvalitatīvi, nodrošinot jums noturīgu un vizuāli estētisku rezultātu.

JK Diennakts Zobārstniecība

Lielākā daļa mutes dobuma problēmu sākas tieši nepietiekamas zobu higiēnas dēļ.

— Jūlija Katkēviča

Zobu protezēšanas speciāliste

  3 soļi līdz zobu protezēšanai

  Pieraksties

  Piesaki vizīti zvanot uz mūsu kontakttālruni vai izmanojot kontaktformu.

  Saņem Apstiprinājumu

  Saņem pieraksta apstiprinājumu 1-2 dienu laikā.

  Ierodies uz Procedūru

  Ierodies pie mums norādītajā laikā uz paredzēto procedūru.

  Lai pierakstītos uz zobu protezēšanu zvani: (+371) 26557021

  Vai izmanto kontaktformu.