Par zobu pastām ar fluoru

Veselīgu zobu saglabāšana un kariesa riska samazināšana ir atkarīga no zobu higiēnas paradumiem un mutes kopšanas līdzekļiem, ko izmantojat savā rutīna. Iegādājoties zobu pastu, jūs saskaraties ar mutes kopšanas līdzekļiem ar un bez fluora. Lai gan zobu pastas, kas nesatur fluoru, var noņemt aplikumu, tomēr fluoru saturošas zobu pastas ir efektīvākas pilnvērtīgai mutes dobuma kontrolei.

Kas ir fluors?

Fluorīds ir svarīgs jons dzīvām būtnēm, tas stiprina zobus un kaulus. Šis ir savienojums, kas parasti atrodas zobu pastās, mutes skalošanas līdzekļos un pat sabiedriskās ūdens sistēmās. Dažās valstīs to pievieno dzeramajam ūdenim, jo tiek uzskatīts, ka fluorīdu pievienošana ūdenim kavē zobu kariesa veidošanos. Fluorīdam ir izšķiroša nozīme zobu kariesa novēršanā, tāpēc to pievieno daudzu zīmolu zobu pastām.

Kariesa novēršana

Gadu desmitu laikā ir veikts daudz pētījumu par fluoru un kariesu, lielākā daļa zinātnieku ir vienisprātis – fluoru saturoša zobu pasta palīdz novērst kariesu veidošanos jebkura vecuma cilvēkiem. Elgydium decay protection zobu pasta satur aptuveni 1350 ppm fluoru, kas paredzēta efektīvai aizsardzībai pret skābi un mikrobiem, kas izraisa zobu bojāšanos, kā arī siliglikolu, kas veicina fluora saglabāšanos uz zoba virsmas.

Novērš zobu bojāšanos

Ir pierādīts, ka fluorīds palīdz novērst zobu bojāšanos, nostiprinot zobu emalju, kā arī novērš agrīnu zobu bojāšanos, veicot remineralizāciju. Zobu pasta ar fluoru ir efektīva dažādu zobu bojājuma veidu novēršanā. Šī mikroelementa galvenā funkcija ir iekļauties zoba emaljas kristālos, lai tie būtu izturīgāki pret baktēriju iedarbību un skābju izmaiņām mutes dobumā.

Te, turpinot tēmu, interesants raksts par labākajām pieejamajām zobu pastām Latvijā.

Palīdz samazināt gingivītu

Gingivīts ir izplatīta smaganu slimība, ko raksturo smaganu pietūkums ap zobiem, asiņošana, kairinājums, apsārtums un ar to saistītas sāpes. To galvenokārt izraisa aplikuma uzkrāšanās, kas pārvēršas par zobakmeni. Ir pierādīts, ka fluors ir palīdzējis mazināt gingivītu un arī to novērst.

Uzticamas un drošas zobu pastas izvēle var būt vienkārša, ja neesat pārliecināts, kā noteikt, kura veida zobu pasta ir piemērotākā jūsu vajadzībām, padomu jautājiet savam zobārstam vai zobu higiēnistam. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā darbojas profesionāla komanda, kas spēs sniegt individuālus ieteikumus ikvienam pacientam, lai uzturētu un saglabātu labu mutes dobuma higiēnu.

Izsaki savas domas