Vai zobu balināšana var būt kaitīga?

Skaisti un balti zobi liek katram cilvēkam būt smaidīgākam un justies pārliecinātam par sevi. Taču no dabas ne visiem cilvēkiem zobi ir žilbinoši balti. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām īsā laika periodā var tikt pie ievērojami baltākiem zobiem.

Kāpēc ne visiem cilvēkiem zobi ir tik balti, kā gribētos?

Zobu krāsu nosaka iedzimtība. Katram cilvēkam zobu dabiskais baltais tonis ir atšķirīgs. Uz zobiem var veidoties pigments saistībā ar cilvēka ikdienas paradumiem. Smēķēšana, sarkanvīns, tēja un kafija ir daži no faktoriem, dēļ kuriem zobi var izskatīties tumšāki. Lai atbrīvotos no dzeltenīgā pigmenta pietiek apmeklēt zobu higiēnistu, kas noņems pigmentu. Taču, ja pacients vēlas, lai zobu krāsa ir gaišāka par iedzimto, tad viens no risinājumiem ir zobu balināšana.

Kā notiek zobu balināšana?

Eksistē divi zobu balināšanas veidi – balināšana ar kapēm mājas apstākļos un balināšana zobārsta kabinetā. Procedūras laikā uz zobiem tiek uzlikts speciāls gēls. Tā darbības rezultātā zobi paliek gaišāki. Vairāk par zobu balināšanu var atrast šeit.

Vai zobu balināšana ir droša procedūra?

Veicot zobu balināšanu, ir svarīgi to darīt speciālista uzraudzībā. Internetā ir atrodama reklāma par dažādiem balinošiem līdzekļiem. To lietošana, nekonsultējoties ar ārstu, var būt ne tikai neefektīva, bet arī bīstama jūsu zobu veselībai. Mēdz būt gadījumi, kad zobu balināšana nav ieteicama. Tādi gadījumi var būt, piemēram, cilvēkiem ar mākslīgām zobu konstrukcijām, plombēm vai protēzēm. Balināšanas procesā izbalinās tikai zobi, bet mākslīgas konstrukcijas krāsu nemaina. Rezultātā zobu krāsa var palikt nevienmērīga un atšķirīga. Zobus nedrīkst balināt, ja tajos ir kariess vai mikroplaisas. Tāpat zobu balināšana nav ieteicama cilvēkiem ar paaugstinātu zobu jutīgumu un plānu emalju. Ar zobārstu nesaskaņota zobu balināšana var sabojāt emalju un padarīt zobus vēl jutīgākus, ka arī izraisīt stipras sāpes. Pareiza zobu balināšana zobu veselībai nekaitē.

Pirms zobu balināšanas ir nepieciešama ārsta konsultācija. Ārsts veiks rūpīgu mutes dobuma apskati un diagnostiku, un palīdzēs izvēlēties tieši jums piemērotu zobu balināšanas metodi un līdzekli. Rezultāts noteikti neliks jums vilties!

Izsaki savas domas