Viss, kas jāzina par zobu balināšanu mājas apstākļos

Skaisti un balti zobi – tas ir mērķis, kuru gribētu sasniegt teju katrs cilvēks. Taču laika gaitā mūsu zobi nozaudē savu dabīgo balto nokrāsu. Turklāt liela loma ir arī ģenētikai. Ja dabīgi zobi nav žilbinoši balti, tad bez papildlīdzekļiem šādu rezultātu nav iespējams dabūt. Tāpēc mūsdienās lielisks risinājums ir zobu balināšana. Kas ir jāzina par zobu balināšanu un kā pareizi to darīt mājas apstākļos?

Noteikti jākonsultējas ar ārstu

Lai veiktu zobu balināšanu mājas apstākļos, noteikti pirms tās vajadzētu konsultēties ar zobārstu. Nepareiza zobu balināšana var kaitēt jūsu zobiem, padarīt tos jutīgākus un emalju plānāku. Tikai ārsts spēs piemeklēt un ieteikt tieši jūsu zobiem atbilstošus līdzekļus.

Kuros gadījumos drīkst veikt zobu balināšanu?

Pirmkārt, ir svarīgi atcerēties, ka zobu balināšanu ir iespējams veikt tikai veseliem zobiem. Tas nozīmē, ka pirms procedūras ir jātiek vaļā no iespējamām saslimšanām, piemēram, kariess, smaganu iekaisums u.c. Tāpat pirms procedūras ir ieteicams veikt profesionālu mutes dobuma higiēnu.

Ja kādam no priekšējiem zobiem ir mākslīga zobu konstrukcija, plomba vai implants, tad zobu balināšana nav ieteicama. Pretējā gadījumā zobu krāsa var būt nevienmērīga.

Zobu balināšanu parasti neveic pacientiem ar hroniskām mutes dobuma saslimšanām un cilvēkiem, kuriem ir ļoti plāna emalja.

Svarīgi arī zināt, ka procedūras efektu ietekmē iedzimtība un ķermeņa individuālās īpatnības. Tieši tāpēc procedūras rezultāts katram cilvēkam var atšķirties.

Kā notiek zobu balināšana mājās?

Lai mājas apstākļos iegūtu baltākus zobus, pacientam ir jādodas pie zobārsta. Procedūras laikā tiek novērtēts mutes veselības stāvoklis un tiek ņemts zobu nospiedums. Kad zobu tehniskā laboratorija izgatavo tieši jums piemērotas kapes, ārsts izraksta atbilstošas intensitātes un stipruma balinošu gēlu. Parasti to pamatā ir ūdeņraža peroksīds.

Pacients mājās pēc zobu tīrīšanas pirms gulētiešanas kapē izspiež izrakstīto gēlu, un uz nakti uzliek balinošās kapes. No rīta tās ir jānoņem un kārtīgi jānoskalo. Parasti balināšanas kurss ir 10 dienas.

Svarīgi zināt, ka no rīta zobi ir jātīra vismaz 30 minūtes pēc kapes izņemšanas. Pretējā gadījumā ir iespējams noberzt emaljas virsslāni.

Ja pēc procedūras jūs pamanāt nelielu zobu jutīgumu, tam vajadzētu mazināties 24 stundu laikā. Parasti zobu balināšana sniedz ilgtermiņa rezultātu un kursu ir iespējams atkārtot reizi vienā vai divos gados.

Izsaki savas domas