Zobu implanti – labākais risinājums zaudēta zoba gadījumā

Skaists smaids liek cilvēkam justies pašpārliecināti un komfortabli. Taču dažādu iemeslu dēļ zobus var zaudēt. Pēc zoba ekstrakcijas vajadzētu griezties pie zobārsta, lai trūkstošu zobu aizvietotu, jo zoba zaudējumam seko virkne izmaiņu mutes dobumā.

Kāpēc laicīgi jaaizvieto zaudēts zobs?

Zoba trūkums ne tikai manāmi pasliktina zobu estētiku. Pēc dabīgā zoba zaudēšanas žokļa kaulam netiek nodrošināta pietiekama slodze, tāpēc kaula apjoms ar laiku samazinās, un tas veicina sakodiena deformāciju, sejas asimetriju, pāragru sejas novecošanu un apgrūtinātu ēdiena košļāšanu

Ar ko labāk aizvietot zobu?

Mūsdienās eksistē 3 zobu aizvietošanas veidi- neizņemamas zobu protēzes (tilti), izņemamas zobu protēzes (zobu plates) un zobu implanti, kas ir estētisks un ērts zobu protezēšanas veids.

Kādas ir zobu implantu priekšrocības?

Zobu implantu ievietošana ir ātra, nesāpīga un droša procedūra. Implants ir mākslīgs zoba saknes aizvietotājs, uz kura vēlāk tiek fiksēts zoba kronis, tilts vai izņemamama zobu protēze. Zobu implanti ir biosaderīgi, tie ieaug žokļa kaulā. Kroni uz implanta praktiski nav iespējams atšķirt no dabīgā zoba, tāpēc gala rezultāts ir maksimāli estētisks.

zobārste zobu implantu operācijas laikā

Zobu implanti un tiltveida zobu protēze

Salīdzinājumā ar tiltveida zobu protēzi, zobu implanti ir labāks risinājums, jo “tilta” veidošanai ir nepieciešama defektu norobežojošu zobu slīpēšana. Slīpēšana novājina tilta balsta zobus, tie nes zaudētu zobu slodzi. Rezultātā tilta balsta zobu mūžs saīsinās.

Zobu implanti un izņemamas zobu protēzes

Protēzēm, kas ir balstītas uz zobu implantiem, ir ievērojamas priekšrocības salīdzinājumā ar izņemamām zobu protēzēm. Plate ir vienkāršs un ekonomisks risinājums zobu zaudējuma gadījumā, taču tā var izsaukt vemšanas refleksu un radīt izteiktu diskomfortu sava apjoma dēļ.  Turklāt, plate pārnes košanas slodzi uz gļotādu, kustas košļājot un runājot. Plates zobi izskatās mazāk dabiski, jo tie ir veidoti no plastmasas. Ar izņemamu protēzi ir grūtāk sakošļāt ēdienu. Ir nepieciešams zināms laiks, lai pierastu pie zobu plates.

Mūsu izmantotie zobu implanti

Mēs Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā strādājam ar labākajiem Vācijas un Šveices zobu implantiem. Sadarbojamies ar tādiem ražotājiem kā “Straumann” un “Ankylos”. Šie implanti ir īpaši izturīgi, kvalitatīvi un ir atpazīstami visā pasaulē. Tie kalpo ilgi un efektīvi.

Dabīgu zobu zaudējuma gadījumā zobārsts palīdzēs izvēlēties tieši jums piemērotāko ārstēšanas risinājumu.

Izsaki savas domas